Wydział Elektryczny - Automatyka i robotyka (S3)

Sylabus przedmiotu Zachowania społeczne i etykieta zawodu nauczyciela akademickiego:

Kierunek studiów Automatyka i robotyka
Forma studiów studia stacjonarne Poziom trzeciego stopnia
Stopnień naukowy absolwenta doktor
Obszary studiów
Przedmiot Zachowania społeczne i etykieta zawodu nauczyciela akademickiego
Jednostka prowadząca Studium Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych
Nauczyciel odpowiedzialny Zbigniew Zychowicz <Zbigniew.Zychowicz@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Dariusz Zienkiewicz <Dariusz.Zienkiewicz@zut.edu.pl>

W-1Przygotowanie ogólne z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

C-1Prezentacja wiedzy w zakresie zachowań i wizerunku nauczyciela akademickiego oraz zasad regulujących poprawne relacje między ludzmi.
C-3Opanowanie podstawowych (najważniejszych) umiejętności w zakresie stosowania zasad etykiety i zachowań społecznych nauczyciela akademickiego.

T-W-1Społeczna rola i wizerunek zawodowy nauczyciela akademickiego.2
T-W-2Pojęcie i zasady dobrego wychowania.2
T-W-3Ceremoniał i tradycje akademickie (m.in. uroczystości, tytuły akademickie, stroje, przemowy, zwroty łacińskie).2
T-W-4Zasady i formy pisania pism oficjalnych i nieoficjalnych. Tytulatura w korespondencji i w rozmowie.2
T-W-5Organizacja i przebieg wizyt oficjalnych, przygotowanie i organizacja przyjęć, zasady precedencji.2
T-W-6Etykieta akademicka w kontekście zróżnicowań międzykulturowych.2
T-W-7Etykieta w szkole wyższej w pracy ze studentem i w codziennych kontaktach ze współpracownikami.2
T-W-8Kolokwium zaliczeniowe1

A-W-1Udział w wykładach15
A-W-2Przygotowanie merytoryczne do wykładów80
A-W-3Konsultacje20
A-W-4Przygotowanie prezentacji multimedialnej.35

M-2Wykład informacyjny

S-2Ocena formująca: Konsultacje
S-3Ocena podsumowująca: Kolokwium zaliczeniowe

Zamierzone efekty kształceniaOdniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyOdniesienie do efektów zdefiniowanych dla obszaru kształceniaCel przedmiotuTreści programoweMetody nauczaniaSposób oceny
AR_3A_F3.3_W02
AR_3A_W07C-2, C-3, C-1T-W-1, T-W-4, T-W-7, T-W-5, T-W-6, T-W-3, T-W-2M-2, M-1, M-3S-2, S-1, S-3

AR_3A_F3.3_U02
AR_3A_U08C-2, C-3, C-1T-W-1, T-W-4, T-W-7, T-W-5, T-W-6, T-W-3, T-W-2M-2, M-1, M-3S-2, S-1, S-3

Zamierzone efekty kształcenia - inne kompetencje społeczne i personalne

AR_3A_F3.3_K01
AR_3A_K01C-2, C-3, C-1T-W-1, T-W-4, T-W-7, T-W-5, T-W-6, T-W-3, T-W-2M-2, M-1, M-3S-2, S-1, S-3

AR_3A_F3.3_W02
3,0Doktorant jest świadomy społecznej roli i wizerumku zawodowego nauczyciela akademickiego.

AR_3A_F3.3_U02
3,0Doktorant potrafi stosować zasady etykiety i ceremoniału w życiu zawodowym i publicznym.

AR_3A_F3.3_K01
3,0W relacjach interpersonalnych wenątrzuczelnianych i zewnętrznych uwzględnia zasady etykiety nauczyciela akademickiego, posiada kompetencje zapewniające jakość realacji interpersonalnych.

1. Orłowski T., Protokół dyplomatyczny, Ceremoniał & Etykieta, PISM, Warszawa, 2006

T-W-1Społeczna rola i wizerunek zawodowy nauczyciela akademickiego.2
T-W-2Pojęcie i zasady dobrego wychowania.2
T-W-6Etykieta akademicka w kontekście zróżnicowań międzykulturowych.2
T-W-8Kolokwium zaliczeniowe1

A-W-1Udział w wykładach15
A-W-2Przygotowanie merytoryczne do wykładów80
A-W-3Konsultacje20
A-W-4Przygotowanie prezentacji multimedialnej.35
Zamierzone efekty kształceniaAR_3A_F3.3_W02Doktorant jest świadomy społecznej roli i wizerumku zawodowego nauczyciela akademickiego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyAR_3A_W07Ma wiedzę w zakresie metodyki zajęć dydaktycznych i nowoczesnych technik wykorzystywanych w kształceniu studentów.
Cel przedmiotuC-2Wyjaśnienie funkcji i celów podstawowych kanonów etykiety i wizerunku zawodowego nauczyciela akademickiego.
Treści programoweT-W-1Społeczna rola i wizerunek zawodowy nauczyciela akademickiego.
S-3Ocena podsumowująca: Kolokwium zaliczeniowe
Zamierzone efekty kształceniaAR_3A_F3.3_U02Doktorant potrafi stosować zasady etykiety i ceremoniału w życiu zawodowym i publicznym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyAR_3A_U08Potrafi nawiązywać kontakty w międzynarodowym środowisku naukowym oraz zawodowym.
S-3Ocena podsumowująca: Kolokwium zaliczeniowe
Zamierzone efekty kształceniaAR_3A_F3.3_K01W relacjach interpersonalnych wenątrzuczelnianych i zewnętrznych uwzględnia zasady etykiety nauczyciela akademickiego, posiada kompetencje zapewniające jakość realacji interpersonalnych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla dyscyplinyAR_3A_K01Ma świadomość konieczności przestrzegania zasad etycznych w życiu zawodowym oraz społecznym.