Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Rolnictwo (S2)

Sylabus przedmiotu Seminarium dyplomowe:

Kierunek studiów Rolnictwo
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Seminarium dyplomowe
Jednostka prowadząca Katedra Agroinżynierii
Nauczyciel odpowiedzialny Cezary Podsiadło <Cezary.Podsiadlo@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Marek Bury <Marek.Bury@zut.edu.pl>, Anna Jaroszewska <Anna.Jaroszewska@zut.edu.pl>, Teodor Kitczak <Teodor.Kitczak@zut.edu.pl>, Cezary Podsiadło <Cezary.Podsiadlo@zut.edu.pl>, Sławomir Stankowski <Slawomir.Stankowski@zut.edu.pl>

seminariaS1 10 1,01,00zaliczenie
seminariaS2 20 2,01,00zaliczenie
seminariaS3 20 2,01,00zaliczenie

W-1Student posiada podstawowe wiadomości z zakresu nauk przyrodniczych.
W-2Student posiada podstawowe wiadomości i umiejętności z zakresu doświadczalnictwa, statystyki i informatyki.

C-2Zapoznanie z właściwym doborem i cytowaniem fachowej literatury przedmiotu, w tym pozycji obcojęzycznych.
C-3Zapoznanie z metodami stosowanymi w pracach eksperymentalnych.
C-4Zapoznanie z metodami statystycznego opracowania uzyskanych wyników badań i ich interpretacją.
C-5Zapoznanie z zasadami redagowania pracy magisterskiej oraz sposobami prezentacji uzyskanych wyników badań.

seminaria
T-S-1Opracowanie wyników badań - tworzenie tabel, rysunków, dokumentacja fotograficzna.8
T-S-2Interpretacja i dyskusja wyników badań.7
T-S-3Omawianie uzyskanych wyników badań zgodnie z tematem wykonywanej pracy magisterskiej5
seminaria
T-S-1Ogólne zasady pisania prac magisterskich, charakterystyka materiału badawczego i metod badań stosowanych w pracach magisterskich, przygotowanie do prowadzenia badań naukowych.10
seminaria
T-S-1Dobór fachowej literatury przedmiotu przy opracowywaniu pracy magisterskiej, zasady cytowania i zapisu źródłowego.10
T-S-2Metody weryfikacji statystycznej uzyskanych wyników badań.10

A-S-2Opracowanie wyników badań i redagowanie pracy magisterskiej.20
A-S-3Dyskusja wyników własnych z uzyskanymi przez innych Autorów.10
A-S-4Konsultacje przedmiotowe.10
A-S-1uczestnictwo w zajęciach10
A-S-2Przygotowanie opisu metod badań i charakterystyki materiału badawczego w formie prezentacji.20
A-S-1uczestnictwo w zajęciach20
A-S-2Studiowanie fachopwej literatury związanej z tematyką pracy magisterskiej.30
A-S-3konsultacje przedmiotowe10

M-1Metody podające - pogadanka, opis, wyjaśnienie

S-1Ocena formująca: Praca kontrolna w formie prezentacji multimedialnej

ROL_2A_A03_W01
ROL_2A_W10C-1, C-2, C-3, C-4, C-5T-S-1, T-S-2, T-S-3, T-S-1, T-S-2, T-S-1M-1, M-2, M-3, M-4S-1, S-2, S-3

ROL_2A_A03_U01
ROL_2A_U06C-1, C-2, C-3, C-4, C-5T-S-1, T-S-2, T-S-3, T-S-1, T-S-2, T-S-1M-1, M-2, M-3, M-4S-1, S-2, S-3

ROL_2A_A03_K01
ROL_2A_K07C-1, C-2, C-3, C-4, C-5T-S-1, T-S-2, T-S-3, T-S-1, T-S-2, T-S-1M-1, M-2, M-3, M-4S-1, S-2, S-3

ROL_2A_A03_W01
3,0Student posiada nieznacznie rozszerzoną, w stosunku do studiów pierwszego stopnia, wiedzę dotyczacą pisania prac dyplomowych z zakresu produkcji roślinnej i podstawową wiedzę z zakresu agroturystyki.

ROL_2A_A03_U01
3,0Student posiada podstawową umiejętność przygotowania prac pisemnych i wystąpień ustnych, prezentowania uzyskanych wyników oraz formułowania wniosków w ramach prowadzonej pracy dyplomowej z zakresu rolnictwa.

ROL_2A_A03_K01
3,0Student biernie uczestniczy w zajęciach, wykonywaniu badań i redagowaniu pracy magisterskiej.

1. Kaszyńska A., Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplonową., Złote Myśli, 2006
  2. Węglińska N., Jak pisać pracę magisterską. Poradnik dla studentów., Oficyna Wydawnicza IMPULS, 2010

1. Łucki Z., Jak przygotować pracę dyplomową lub doktorską., TAWPN Universitates, Kraków, 2006

T-S-2Interpretacja i dyskusja wyników badań.7

T-S-2Metody weryfikacji statystycznej uzyskanych wyników badań.10

A-S-2Opracowanie wyników badań i redagowanie pracy magisterskiej.20
A-S-3Dyskusja wyników własnych z uzyskanymi przez innych Autorów.10
A-S-4Konsultacje przedmiotowe.10

A-S-1uczestnictwo w zajęciach10

A-S-3konsultacje przedmiotowe10
Zamierzone efekty uczenia sięROL_2A_A03_W01Student posiada rozszerzoną, w stosunku do studiów pierwszego stopnia, wiedzę dotyczacą pisania prac dyplomowych z zakresu produkcji roślinnej i agroturystyki.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_2A_W10posiada rozszerzoną, w stosunku do studiów pierwszego stopnia, wiedzę z zakresu produkcji roślinnej
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studenta z budową i strukturą standardowej pracy magisterskiej z zakresu nauk rolniczych.
C-3Zapoznanie z metodami stosowanymi w pracach eksperymentalnych.
Treści programoweT-S-1Opracowanie wyników badań - tworzenie tabel, rysunków, dokumentacja fotograficzna.
M-4Metody praktyczne - pokaz
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Praca kontrolna w formie prezentacji multimedialnej
S-3Ocena podsumowująca: Sprawozdanie końcowe z wykonanej pracy dyplomowej.
Zamierzone efekty uczenia sięROL_2A_A03_U01Student posiada pogłębioną umiejętność przygotowania prac pisemnych i wystąpień ustnych, prezentowania uzyskanych wyników oraz formułowania wniosków w ramach prowadzonej pracy dyplomowej z zakresu rolnictwa.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_2A_U06Posiada pogłębioną umiejętność przygotowania prac pisemnych i wystąpień ustnych, prezentowania uzyskanych wyników oraz formułowania wniosków w ramach prowadzonej pracy dyplomowej z zakresu rolnictwa.
S-3Ocena podsumowująca: Sprawozdanie końcowe z wykonanej pracy dyplomowej.
Zamierzone efekty uczenia sięROL_2A_A03_K01Student potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy w zakresie realizacji zadań związanych z produkcją rolniczą i organizacją agroturystyki