Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich (S1)

Sylabus przedmiotu Zaawansowane materiały:

Kierunek studiów Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich
Przedmiot Zaawansowane materiały
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Materiałowych
Nauczyciel odpowiedzialny Sandra Paszkiewicz <Sandra.Paszkiewicz@zut.edu.pl>

W-1Student powienien mieć podstawową wiedzę w zakresie róznego rodzaju materiałow, ich właściwosci i wykorzsytania. Powienien również posiadać umiejętność pozyskiwania informacji z literatury, baz danych i innych właściwie dobranych źródeł oraz mieć gotowość do podjęcia wpsółpracy w ramach zespołu.

T-W-1Zaawansowane polimerowe materiały funkcjonalne: właściwości, zastosowanie8
T-W-2Zaawansowane biomateriały polimerowe: właściwości, zastosowanie6
T-W-3Nanomateriały węglowe: właściwości, zastosowanie4
T-W-4Nanomateriały funkcjonalne: właściwości, zastosowania6
T-W-5Zaawansowane materiały cienkowarstwowe, właściwości, zastosowania3
T-W-6Nanostrukturalne materiały metaliczne, właściwości, zastosowania3

A-W-1Aktywne uczestnictwo w wykładzie28
A-W-2Studiowanie literatury fachowej. Przygotowanie do zaliczenia20
A-W-3Podejście do zaliczenia z przedmiotu2

M-1Wykład informacyjny, wykład problemowy, pokaz

PMKI_1A_C55-1_W03
PMKI_1A_W12C-1T-W-2, T-W-5, T-W-3, T-W-1, T-W-6, T-W-4S-1

PMKI_1A_C55-1_U03
PMKI_1A_U01, PMKI_1A_U13C-1M-1S-1

PMKI_1A_C55-1_K03
PMKI_1A_K01

PMKI_1A_C55-1_W03
3,0Student osiągnął efekty na poziomie 50-59%

1. Rabek J.F., Współczesna wiedza o polimerach, PWN, Warszawa, 2017
  2. redakcja: Tomasz Klepka, Nowoczesne materiały i ich przetwórstwo: Tomy 1-3, Politechniki Lubelskiej, Lublin, 2017

1. Ehrenstein Gottfier W., Brocka-Krzemińska Ż., Materiały polimerowe. Struktura, właściwości, zastosowanie, PWN, Warszawa, 2016

T-W-1Zaawansowane polimerowe materiały funkcjonalne: właściwości, zastosowanie8
T-W-2Zaawansowane biomateriały polimerowe: właściwości, zastosowanie6
T-W-3Nanomateriały węglowe: właściwości, zastosowanie4
T-W-4Nanomateriały funkcjonalne: właściwości, zastosowania6
T-W-5Zaawansowane materiały cienkowarstwowe, właściwości, zastosowania3
T-W-6Nanostrukturalne materiały metaliczne, właściwości, zastosowania3

A-W-1Aktywne uczestnictwo w wykładzie28
A-W-2Studiowanie literatury fachowej. Przygotowanie do zaliczenia20
A-W-3Podejście do zaliczenia z przedmiotu2
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C55-1_W03Student zdobywa wiedze na temat zaawansowanych materiałów i trendach rozwojowych w tym obszarze.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_W12Zna trendy rozwojowe w obszarach technologii materiałowych i materiałów.
Cel przedmiotuC-1Przekazanie studentom najbardziej aktualnej wiedzy w zakresie budowy, właściwośći i zastosowania zaawansownaych materiałow. Zapoznanie studenta z najnowszymi trendami w zakresie rozwoju materiałów
Treści programoweT-W-2Zaawansowane biomateriały polimerowe: właściwości, zastosowanie
T-W-5Zaawansowane materiały cienkowarstwowe, właściwości, zastosowania
T-W-3Nanomateriały węglowe: właściwości, zastosowanie
T-W-1Zaawansowane polimerowe materiały funkcjonalne: właściwości, zastosowanie
T-W-6Nanostrukturalne materiały metaliczne, właściwości, zastosowania
T-W-4Nanomateriały funkcjonalne: właściwości, zastosowania
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z wykładów, przy czym sama obeność na wykładzie jest nieobowiązkowa. Zaliczenie odbywa się na końcu semestru na ostatnich zajęciach.
3,0Student osiągnął efekty na poziomie 50-59%
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C55-1_U03Student potrafii posługiwac się wiedzą z zakresu zaawansowanych materiałów, szukac informacji o nowych materiałach i oceniac je krytycznie w oparciu o dane źródłowe.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_U01Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; także w języku obcym; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie.
PMKI_1A_U13Ma umiejętność samokształcenia się, m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych.
Metody nauczaniaM-1Wykład informacyjny, wykład problemowy, pokaz
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C55-1_K03Ma świadomośc ciągłego rozwoju materiałów i konieczności uzupełniania wiedzy z tego obszaru.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_K01Jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy, ma świadomości konieczności ciągłego jej poszerzania oraz zasięgania opinii ekspertów.