Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich (S1)

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
PMKI_1A_U01Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; także w języku obcym; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie.
PMKI_1A_U02Potrafi pracować indywidualnie i w zespole; umie ustalić priorytety oraz oszacować czas potrzebny na realizacje zleconego zadania; potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminów.
PMKI_1A_U03Potrafi dokonać krytycznej analizy sposobu funkcjonowania i ocenić w zakresie inżynierii mechanicznej i materiałowej istniejące rozwiązania techniczne, w szczególności maszyny, systemy, procesy, usługi.
PMKI_1A_U04Potrafi – zgodnie ze specyfikacją – zaprojektować oraz nadzorować wykonanie prostych urządzeń, opracować proces technologiczny, używając właściwych metod i technik wspomagania komputerowego CAx.
PMKI_1A_U05Potrafi zdefiniować warunki pracy elementów konstrukcji z uwzględnieniem czynników mechanicznych, chemicznych i fizycznych związanych z ich eksploatacją.
PMKI_1A_U06Potrafi dobrać materiał, jego proces technologiczny oraz warunki obróbki do warunków eksploatacji wyrobu z uwzględnieniem wielokryterialnych wymagań, w tym aspektów ekonomicznych i zasad zrównoważonego rozwoju.
PMKI_1A_U07Potrafi kontrolować proces wytwarzania i eksploatacji wyrobu.
PMKI_1A_U08Potrafi dobrać metody i urządzenia do charakteryzowania materiału lub wyrobu dla potrzeb oceny procesu technologicznego, analizy przyczyn zużycia i awarii.
PMKI_1A_U09Potrafi wyspecyfikować charakterystyki i określić ich zakres niezbędny do oceny stanu materiału i wyrobu dla potrzeb projektowania, przetwórstwa i eksploatacji.
PMKI_1A_U10Potrafi przygotować w języku polskim oraz obcym opracowanie wskazanego problemu z zakresu projektowania konstrukcji i technologii materiałowych w sposób komunikatywny i dobrze udokumentowany zgodnie z zasadami przyjętymi przy opracowaniu dokumentacji technicznej.
PMKI_1A_U11Potrafi wykorzystać do formułowania i rozwiązywania zadań inżynierskich metody analityczne, symulacyjne oraz eksperymentalne; potrafi planować i przeprowadzać eksperymenty; potrafi przedstawić otrzymane wyniki w formie liczbowej i graficznej, dokonać ich interpretacji i wyciągnąć właściwe wnioski także o charakterze optymalizacyjnym.
PMKI_1A_U12Posługuje się językiem obcym (angielskim/niemieckim) w stopniu wystarczającym do porozumiewania się, a także czytania ze zrozumieniem kart katalogowych, not aplikacyjnych, instrukcji obsługi urządzeń używanych w inżynierii materiałowej i mechanicznej oraz narzędzi informatycznych i podobnych dokumentów.
PMKI_1A_U13Ma umiejętność samokształcenia się, m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych.
PMKI_1A_U14Potrafi korzystać z zasobów informacji patentowej oraz umie zastosować zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego.
PMKI_1A_U15Potrafi stosować obowiązujące zasady i prawa w miejscu pracy i/lub nauki jak i rozstrzygać dylematy etyczne.
PMKI_1A_U16Ma umiejętności językowe w zakresie inżynierii materiałowej, mechanicznej i dyscyplin pokrewnych zgodne z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia.
PMKI_1A_U17Potrafi komunikować się w ramach zespołu realizującego zadania interdyscyplinarne.
PMKI_1A_U18Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
PMKI_1A_U19potrafii dokonywac podstawowych obliczeń z matematyki, fizyki, chemii, termodynamiki, mechaniki potrzebnych w pracy inżyniera