Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich (S1)

Sylabus przedmiotu Praca dyplomowa:

Kierunek studiów Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich
Przedmiot Praca dyplomowa
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Materiałowych
Nauczyciel odpowiedzialny Jolanta Baranowska <Jolanta.Baranowska@zut.edu.pl>

projektyP7 0 15,01,00zaliczenie

W-1Uzyskanie wpisu na semestr dyplomowy

C-1Zrealizowanie zadań ustalonych w karcie tematu pracy dyplomowej

projekty
T-P-1Student realizuje rozpoznanie literaturowe, badania eksperymentalne i opracowuje wyniki badań w formie inżynierskiej pracy dyplomowej.0

projekty
A-P-1uczestnictwo w pracach eksperymentalnych w laboratorium, przygotowanie rozprawy280
A-P-2Studia literaturowe dotyczące stanu wiedzy w zakresie realizowanej pracy dyplomowej.50
A-P-3udział w konsultacjach40

M-1Praca własna studenta. Studia literaturowe i badania eksperymentalne

S-1Ocena formująca: Ocena ciągła postępów prac. Egzamin dyplomowy

PMKI_1A_C53_W01
PMKI_1A_W19C-1T-P-1M-1S-1

PMKI_1A_C53_U01
PMKI_1A_U02, PMKI_1A_U11, PMKI_1A_U01C-1T-P-1M-1S-1

PMKI_1A_C53_K01
PMKI_1A_K05, PMKI_1A_K04C-1T-P-1M-1S-1

PMKI_1A_C53_W01

PMKI_1A_C53_U01

PMKI_1A_C53_K01
3,0Średnia ocena z recenzji pracy w skali obowiązującej w statucie
3,5Kompetencje samodzielnego opracowywania wyników badań
4,0Kompetencje opracowania stanu wiedzy i wyników badań własnych
4,5Kompetencje samodzielnego przygotowania pracy dyplomowej
5,0Kompetencje samodzielnego i wszechstronnego przygotowania pracy dyplomowej

1. Rozpoznanie literaturowe wg bazy danych Scopus, Zakres ustalony z opiekunem pracy, 2011

1. Rozpoznanie litaraturowe według bazy patentowaj, Według ustaleń opiekuna pracy, 2011

Treści programowe - projekty

Formy aktywności - projekty

A-P-3udział w konsultacjach40
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C53_W01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien mieć znajomość zasad realizacji eksperymentu i opracowania wyników badań eksperymentalnych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_W19Ma wiedzę jak przygotować proces rozwiązywania zadania problemowego, wie jak zaplanować sekwencję badań, ustalić terminarz, sposoby kontroli wyników badań, jak je analizowac i opracowywać.
Cel przedmiotuC-1Zrealizowanie zadań ustalonych w karcie tematu pracy dyplomowej
Treści programoweT-P-1Student realizuje rozpoznanie literaturowe, badania eksperymentalne i opracowuje wyniki badań w formie inżynierskiej pracy dyplomowej.
Metody nauczaniaM-1Praca własna studenta. Studia literaturowe i badania eksperymentalne
3,0Średnia ocena z recenzji
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C53_U01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien umieć: analizować i interpretować wyniki eksperymentu, opracowywać i prezentować rezultaty.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_U02Potrafi pracować indywidualnie i w zespole; umie ustalić priorytety oraz oszacować czas potrzebny na realizacje zleconego zadania; potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminów.
PMKI_1A_U11Potrafi wykorzystać do formułowania i rozwiązywania zadań inżynierskich metody analityczne, symulacyjne oraz eksperymentalne; potrafi planować i przeprowadzać eksperymenty; potrafi przedstawić otrzymane wyniki w formie liczbowej i graficznej, dokonać ich interpretacji i wyciągnąć właściwe wnioski także o charakterze optymalizacyjnym.
PMKI_1A_U01Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; także w języku obcym; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie.
3,0Średnia ocena z recenzji
Zamierzone efekty uczenia sięPMKI_1A_C53_K01W wyniku przeprowadzonych zajęć student nabędzie następujące postawy: zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów inżynierskich, chęć do poszerzania wiedzy jak i świadomość koniecnzości prekazywania jej do społeczeństwa.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówPMKI_1A_K05Ma świadomość roli społecznej absolwenta uczelni technicznej, a zwłaszcza rozumie potrzebę formułowania i przekazywania społeczeństwu – m.in. poprzez środki masowego przekazu – informacji i opinii dotyczących osiągnięć wiedzy technicznej i innych aspektów działalności projektanta; podejmuje starania, aby przekazać takie informacje i opinie w sposób powszechnie zrozumiały.
PMKI_1A_K04Ma świadomość odpowiedzialności za pracę własną oraz gotowość podporządkowania się zasadom pracy w zespole i ponoszenia odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadania.
3,0Średnia ocena z recenzji pracy w skali obowiązującej w statucie
3,5Kompetencje samodzielnego opracowywania wyników badań