Wydział Elektryczny - Teleinformatyka (S2)

Sylabus przedmiotu Praktyka zawodowa:

Kierunek studiów Teleinformatyka
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister
Przedmiot Praktyka zawodowa
Jednostka prowadząca Katedra Maszyn i Napędów Elektrycznych
Nauczyciel odpowiedzialny Marcin Wardach <Marcin.Wardach@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Krzysztof Pietrusewicz <Krzysztof.Pietrusewicz@zut.edu.pl>

praktykiPR2 120 4,01,00zaliczenie

W-1Student powinien być zarejestrowany na co najmniej I semestr.
W-2Wiedza i doświadczenie nabyte podczas wcześniejszej nauki.

C-1Nabycie przez studentów praktycznych umiejętności uzupełniających wiedzę zdobytą w toku zajęć dydaktycznych na uczelni.
C-3Poznanie przez studentów zakładów pracy, w których podejmą swoją pracę zawodową po skończeniu studiów.
C-4Zapoznanie się z zasadami BHP i środowiskiem pracy Zakładu.

praktyki
T-PR-1W trakcie praktyki zawodowej w zakładzie pracy student powinien zrealizować np: a) udział w pracach montażowych, obsługowych, przeglądowo-konserwacyjnych urządzeń i układów technicznych związanych ze studiowanym kierunkiem, b) udział w projektowaniu, tworzeniu i uruchamianiu oprogramowania urządzeń i układów technicznych związanych ze studiowanym kierunkiem, c) udział w pracach badawczo-rozwojowych związanych ze studiowanym kierunkiem4

praktyki
A-PR-1Praca w charakterze praktykanta95
A-PR-2Przygotowanie do praktyki3
A-PR-3Zaliczenie praktyki2

M-1Pokaz.
M-2Objaśnienie lub wyjaśnienie.

S-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie praktyki.

TI_2A_P01_K01
TI_2A_K03C-2, C-1T-PR-1M-1, M-2S-1
TI_2A_P01_K02
TI_2A_K01C-2T-PR-1M-1, M-2S-1
TI_2A_P01_K03
TI_2A_K02C-2, C-3T-PR-1M-1, M-2S-1
TI_2A_P01_K04
TI_2A_K04C-2T-PR-1M-1, M-2S-1

TI_2A_P01_K01
3,0Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie i innych zadania współdziałając i pracując w grupie, przyjmując w niej różne role
TI_2A_P01_K02
3,0Ma świadomość roli społecznej absolwenta uczelni technicznej, a zwłaszcza rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, formułowania i przekazywania społeczeństwu opinii dotyczących działalności inżyniera, podejmuje starania, aby przekazać takie informacje i opinie w sposób powszechnie zrozumiały przedstawiając różne punkty widzenia.
TI_2A_P01_K03
3,0Ma świadomość ważności i rozumie pozatechniczne aspekty i skutki działalności inżynierskiej, w tym jej wpływu na środowisko, i związanej z tym odpowiedzialności za podejmowane decyzji.
TI_2A_P01_K04
3,0Potrafi myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy prawidłowo identyfikując i rozstrzygając dylematy związane z wykonywaniem zawodu automatyka i robotyka.

Treści programowe - praktyki

Formy aktywności - praktyki

A-PR-1Praca w charakterze praktykanta95
A-PR-2Przygotowanie do praktyki3
A-PR-3Zaliczenie praktyki2
Zamierzone efekty uczenia sięTI_2A_P01_K01Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie i innych zadania współdziałając i pracując w grupie, przyjmując w niej różne role.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_2A_K03Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie i innych zadania współdziałając i pracując w grupie, przyjmując w niej różne role.
Cel przedmiotuC-2Nauczenie się przez studentów wykonywania czynności określonych dla wybranej dziedziny techniki, poznawanie zasad i specyfiki funkcjonowania zakładów, nabywanie umiejętności pracy w zespole i pod nadzorem, uczenie się dyscypliny pracy i terminowości.
Treści programoweT-PR-1W trakcie praktyki zawodowej w zakładzie pracy student powinien zrealizować np: a) udział w pracach montażowych, obsługowych, przeglądowo-konserwacyjnych urządzeń i układów technicznych związanych ze studiowanym kierunkiem, b) udział w projektowaniu, tworzeniu i uruchamianiu oprogramowania urządzeń i układów technicznych związanych ze studiowanym kierunkiem, c) udział w pracach badawczo-rozwojowych związanych ze studiowanym kierunkiem
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie praktyki.
Zamierzone efekty uczenia sięTI_2A_P01_K02Ma świadomość roli społecznej absolwenta uczelni technicznej, a zwłaszcza rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, formułowania i przekazywania społeczeństwu opinii dotyczących działalności inżyniera, podejmuje starania, aby przekazać takie informacje i opinie w sposób powszechnie zrozumiały przedstawiając różne punkty widzenia.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_2A_K01Ma świadomość roli społecznej absolwenta uczelni technicznej, a zwłaszcza rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, formułowania i przekazywania społeczeństwu – m.in. poprzez środki masowego przekazu, informacji i opinii dotyczących osiągnięć teleinformatyki i innych aspektów działalności inżyniera – teleinformatyka, podejmuje starania, aby przekazać takie informacje i opinie w sposób powszechnie zrozumiały przedstawiając różne punkty widzenia.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie praktyki.
Zamierzone efekty uczenia sięTI_2A_P01_K03Ma świadomość ważności i rozumie pozatechniczne aspekty i skutki działalności inżynierskiej, w tym jej wpływu na środowisko, i związanej z tym odpowiedzialności za podejmowane decyzji.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_2A_K02Ma świadomość ważności i rozumie pozatechniczne aspekty i skutki działalności inżynierskiej, w tym jej wpływu na środowisko, i związanej z tym odpowiedzialności za podejmowane decyzji.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Zaliczenie praktyki.
Zamierzone efekty uczenia sięTI_2A_P01_K04Potrafi myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy prawidłowo identyfikując i rozstrzygając dylematy związane z wykonywaniem zawodu teleinformatyka.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_2A_K04Potrafi myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy prawidłowo identyfikując i rozstrzygając dylematy związane z wykonywaniem zawodu teleinformatyka.