Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej - Technologia chemiczna (S1)

Sylabus przedmiotu Podstawy marketingu:

Kierunek studiów Technologia chemiczna
Przedmiot Podstawy marketingu
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska
Nauczyciel odpowiedzialny Iwona Pełech <Iwona.Pelech@zut.edu.pl>

W-1Brak wymagań wstępnych.

T-W-1Zagadnienia związane z gospodarką rynkową.1
T-W-2Pojęcie popytu i podaży. Rodzaje popytu.1
T-W-3Pojęcie i klasyfikacja rynków, równowaga rynkowa.1
T-W-4Wprowadzenie do marketingu. Podstawowe pojęcia marketingu.1
T-W-5Ukierunkowanie firmy na rynek. Koncepcja produkcji, produktu, sprzedaży, marketingu, marketingu społecznego.1
T-W-6Produkt i produkt mix. Poziomy produktu. Klasyfikacja produktów. Asortyment. Decyzje dotyczące linii produktów.2
T-W-7Strategia marki.1
T-W-8Opracowywanie i przeprowadzanie działań reklamowych. Wybór mediów i ocena ich skuteczności.2
T-W-9Cele i wady promocji sprzedaży.1
T-W-10Cena i strategie cenowe.1
T-W-11Podstawy decyzji ekonomicznych konsumenta: teorie wyboru konsumenta; ograniczenia wyboru i optimum konsumenta.2
T-W-12Zaliczenie pisemne1

A-W-2Zaliczenie1
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia13
A-W-4Konsultacje2
Zamierzone efekty uczenia sięTCH_1A_A02_W01Student definiuje pojęcia związane z gospodarka rynkową. Wyjaśnia pojęcia popytu i podaży. Wymienia rodzaje popytu. Definiuje pojęcie runku oraz podaje klasyfikację rynków. Wyjaśnia na czym polega równowaga rynkowa.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTCH_1A_W10Absolwent zna i rozumie fundamentalne problemy współczesnej cywilizacji oraz produkcji chemicznej, w różnych aspektach, w tym min. ekonomicznym, prawnym, etycznym
Cel przedmiotuC-1Opanowanie wiedzy z zakresu podstawowych zagadnień związanych z marketingiem i ekonomią.
Treści programoweT-W-1Zagadnienia związane z gospodarką rynkową.
T-W-3Pojęcie i klasyfikacja rynków, równowaga rynkowa.
T-W-2Pojęcie popytu i podaży. Rodzaje popytu.
Metody nauczaniaM-3Prezentacja multimedialna
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: zaliczenie pisemne
3,0Uzyskanie wyniku w przedziale [55%, 60%] na zaliczeniu pisemnym.
Zamierzone efekty uczenia sięTCH_1A_A02_W02Student definiuje podstawowe pojęcia marketingu. Tłumaczy założenia poznanych koncepcji marketingowych. Wymienia cechy produktów oraz poziomy produktu. Podaje klasyfikację produktów i jednocześnie tłumaczy dobór odpowiedniej strategii marketingu mix. Przedstawia definicję asortymentu wraz ze zmiennymi. Opisuje strategie związane z linią produktów. Definiuje pojęcie marki oraz wskazuje na główne jej funkcje. Przedstawia strategie dotyczące marki. Wymienia cele reklamy, rodzaje reklamy, sposoby ustalania budżetu na reklamę; metody tworzenia przekazu reklamowego; uzasadnia dobór mediów do reklamy; tłumaczy rozłożenie reklamy w czasie; objaśnia testowanie skuteczności reklamy. Wymienia narzędzia oraz cele i wady promocji sprzedaży.
Treści programoweT-W-8Opracowywanie i przeprowadzanie działań reklamowych. Wybór mediów i ocena ich skuteczności.
T-W-7Strategia marki.
T-W-9Cele i wady promocji sprzedaży.
T-W-4Wprowadzenie do marketingu. Podstawowe pojęcia marketingu.
Metody nauczaniaM-2Wykład informacyjny z elementami dyskusji
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: udział w dyskusji
S-2Ocena podsumowująca: zaliczenie pisemne
3,0Uzyskanie wyniku w przedziale [55%, 60%] na zaliczeniu pisemnym.
Zamierzone efekty uczenia sięTCH_1A_A02_W03Student opisuje strategie cenowe oraz podaje uzasadnienie ich wyboru. Opisuje podstawy decyzji ekonomicznych konsumenta; teorię wyboru konsumenta, w tym: ograniczenia budżetowe i preferencje konsumenta, optimum i wpływ dochodu na wybór optymalny, wpływ zmiany cen, optymalizację konsumpcji w czasie.
Treści programoweT-W-11Podstawy decyzji ekonomicznych konsumenta: teorie wyboru konsumenta; ograniczenia wyboru i optimum konsumenta.
T-W-10Cena i strategie cenowe.
Metody nauczaniaM-1Wykład informacyjny
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: zaliczenie pisemne