Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa - Ichtiologia i akwakultura (S2)

Efekty uczenia się:

KODWiedza
IA_2A_W01Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu biologii, chemii, biotechnologii oraz toksykologii umożliwiającą prawidłowe planowanie ochrony wód z wykorzystaniem właściwych technik.
IA_2A_W02Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu zastosowania technik informatycznych i statystycznych w badaniach rybackich i hydrobiologicznych.
IA_2A_W03Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu wymagań prawnych i technologicznych stawianych przedsiębiorstwom rybackim (portom, statkom, przedsiębiorstwom połowowym, obiektom akwakultury).
IA_2A_W04Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu zagrożeń zdrowotnych występujących w środowisku jak i w warunkach intensywnego chowu, zna nowoczesne metody diagnostyczne.
IA_2A_W05Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu procesów biotechnologicznych prowadzących do uzyskania określonego produktu z biologicznych zasobów wodnych wraz z metodami przetwarzania tych produktów.
IA_2A_W06Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu bioróżnorodności w środowisku wodnym oraz biologii i taksonomii organizmów wodnych ze szczególnych uwzględnieniem ryb mających znaczenie w gospodarce rybackiej i akwakulturze.
IA_2A_W07Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu potrzeb żywieniowych zwierząt wodnych, roli składników pokarmu, oraz zasad racjonalnego żywienia.
IA_2A_W08Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu zarządzania obszarami przybrzeżnymi i obszarami zależnymi od rybactwa oraz obszarami szczególnej ochrony przyrody.
IA_2A_W09Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu technik stosowanych w akwakulturze, w tym biotechnikę chowu wybranych gatunków hydrobiontów.
IA_2A_W10Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu pozarybackiego wykorzystania ożywionych zasobów wodnych (rekreacyjne wykorzystanie akwenów).
IA_2A_W11Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu wykorzystania zasad inżynierii genetycznej w hodowli organizmów wodnych a także metod analitycznych stosowanych w badaniach genetycznych, i biotechnologicznych i innych.
IA_2A_W12Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu metod szacowania i oceny wielkości biologicznych zasobów wód oraz mechanizmów kształtujących wielkość produkcji rybackiej różnych typów akwenów.
IA_2A_W13Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu technik rybołówstwa.
IA_2A_W14Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu pozatechnicznych uwarunkowanń działalności inżynierskiej oraz zasady BHP obowiązujące w rybactwie.
IA_2A_W15Zna i rozumie w poglębionym stopniu zagadnienia z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa patentowego.
IA_2A_W16Zna i rozumie w pogłębionym stopniu zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości oraz podstaw rachunkowości.