Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Rolnictwo (S1)

Sylabus przedmiotu Praktyka zawodowa:

Kierunek studiów Rolnictwo
Przedmiot Praktyka zawodowa
Jednostka prowadząca Katedra Agroinżynierii
Nauczyciel odpowiedzialny Marek Śnieg <Marek.Snieg@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

praktykiPR6 180 6,01,00egzamin

W-1Wiedza z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz mechanizacji rolnictwa.

praktyki
T-PR-1Praktyka zawodowa jest integralną częścią praktyki zawodowej i obejmuje następujące działy: - produkcję roślinną, - produkcję zwierzęcą, - mechanizację rolnictwa, - ekonomikę i organizację gospodarstwa. Program praktyki stwarza warunki do wykazania przez studenta różnych form aktywności: - w rozwiązywaniu problemów w zakresie produkcji rolniczej, - w zakresie organizacji pracy, - w stosunkach społeczych panujących w zakładzie odbywania praktyki.6

praktyki
A-PR-1Udział w poznawaniu technologii produkcji roślinnej.90
A-PR-2Udział w poznawaniu technologii prowadzenia produkcji zwierzęcej.30
A-PR-3Udział w poznawaniu mechanizacji produkcji roślinnej i zwierzęcej.30
A-PR-4Poznawanie struktury organizacyjnej i hunkcjonalnej zakładu.30

M-1Metoda praktyczna / ćwiczenia produkcyjne.

S-1Ocena podsumowująca: Egzamin ustny.

ROL_1A_P01_W01
ROL_1A_W10C-1T-PR-1M-1S-1

ROL_1A_P01_U01
ROL_1A_U04C-1T-PR-1M-1S-1

ROL_1A_P01_K01
ROL_1A_K03, ROL_1A_K01, ROL_1A_K02, ROL_1A_K05C-1T-PR-1M-1S-1

ROL_1A_P01_W01
3,0Ma ogólną wiedzę na temat powiązania terorii z praktyką.

ROL_1A_P01_U01
3,0Studen potrafi zaplanować produkcję rolniczą.
4,5.

ROL_1A_P01_K01
3,0Student potrafi współdziałać i pracować w grupie oraz podejmować decyzje.

1. Czyż H., Przewodnik metodyczny do praktyk zawodowych - dla studentów III roku., ZUT w Szczecinie, Szczecin, 2012

Treści programowe - praktyki

Formy aktywności - praktyki

A-PR-1Udział w poznawaniu technologii produkcji roślinnej.90
A-PR-2Udział w poznawaniu technologii prowadzenia produkcji zwierzęcej.30
A-PR-3Udział w poznawaniu mechanizacji produkcji roślinnej i zwierzęcej.30
A-PR-4Poznawanie struktury organizacyjnej i hunkcjonalnej zakładu.30
Zamierzone efekty uczenia sięROL_1A_P01_W01Student nabywa wiedzy z zakresu praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej na Uczelni.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_W10Ma szczegółową wiedzę z zakresu produkcji roślin rolniczych i stosowanych technologii
Cel przedmiotuC-1Nabycie umiejętności w charakteryzowaniu środowiska w którym przebiegają procesy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Praktyczne opanowanie techniki wykonywania ważniejszych prac oraz posługiwania się sprzętem mechanicznym. Ukształtowanie spostrzegawczości i umiejętności analitycznej oceny produkcji.
Treści programoweT-PR-1Praktyka zawodowa jest integralną częścią praktyki zawodowej i obejmuje następujące działy: - produkcję roślinną, - produkcję zwierzęcą, - mechanizację rolnictwa, - ekonomikę i organizację gospodarstwa. Program praktyki stwarza warunki do wykazania przez studenta różnych form aktywności: - w rozwiązywaniu problemów w zakresie produkcji rolniczej, - w zakresie organizacji pracy, - w stosunkach społeczych panujących w zakładzie odbywania praktyki.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Egzamin ustny.
3,0Ma ogólną wiedzę na temat powiązania terorii z praktyką.
Zamierzone efekty uczenia sięROL_1A_P01_U01Student potrafi zaprojektować produkcję rolniczą w zależności od warunków siedliskowych i uwarunkowań ekonomicznych gospodarstwa.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_U04Potrafi zaprojektować technologię produkcji podstawowych roślin rolniczych i ocenić jej uwarunkowania ekonomiczne
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Egzamin ustny.
3,0Studen potrafi zaplanować produkcję rolniczą.
4,5.
Zamierzone efekty uczenia sięROL_1A_P01_K01Student potrafi współdziałać i pracować w grupie, podejmować decyzje, a także ma śwadomość odpowiedzialności za produkcję żywności.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówROL_1A_K03Potrafi określać priorytety służące realizacji przez siebie lub innych zadania
ROL_1A_K01Rozumie potrzebę uczenia się i samodoskonalenia oraz ma świadomość konieczności uzupełniania i poszerzania swojej wiedzy
ROL_1A_K02Potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role
ROL_1A_K05Ma świadomość znaczenia społecznej, zawodowej i etycznej odpowiedzialności za produkcję żywności wysokiej jakości zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z uwzględnieniem dobrostanu zwierząt
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Egzamin ustny.
3,0Student potrafi współdziałać i pracować w grupie oraz podejmować decyzje.