Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Odnawialne źródła energii (S1)

Sylabus przedmiotu Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego:

Kierunek studiów Odnawialne źródła energii
Przedmiot Przygotowanie pracy inżynierskiej i do egzaminu dyplomowego
Jednostka prowadząca Katedra Ogrodnictwa
Nauczyciel odpowiedzialny Monika Grzeszczuk <Monika.Grzeszczuk@zut.edu.pl>

praca dyplomowaPD7 0 15,01,00zaliczenie

W-1Umiejetność redagowania tekstu, znajomość metod statystycznych, umiejętność przygotowania prezentacji
W-2Ukończone szkolenie biblioteczne

C-1Napisanie i obrona pracy dyplomowej.
C-2Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.

praca dyplomowa
T-PD-1Praca dyplomowa ma charakter projektowy/badawczy. Świadczy o umiejętności wykorzystania wiedzy nabytej podczas studiów. Student opracowuje problemy związane z tematem pracy. Pogłębia wiedzę w oparciu o literaturę. Konsultuje metodykę z promotorem, opisuje i analizuje wyniki badań. Pisze pracę dyplomową i przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.0

praca dyplomowa
A-PD-1Gromadzenie piśmiennictwa i opracowanie jego przeglądu.100
A-PD-2Określenie zakresu pracy i wybór metody osiągnięcia celu pracy.30
A-PD-3Przygotowanie pracy dyplomowej.300
A-PD-4Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.13
A-PD-5Przygotowanie niezbędnych dokumentów do egzaminu dyplomowego.2
A-PD-6Udział w konsultacjach.5

M-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.

S-1Ocena formująca: Ocena ciągła postępów pracy studenta prowadzona w czasie konsultacji z promotorem.
S-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.

OZE_1A_C40_U01
OZE_1A_U01, OZE_1A_U03, OZE_1A_U04C-2, C-1T-PD-1M-1S-2, S-1

OZE_1A_C40_K01
OZE_1A_K02, OZE_1A_K03, OZE_1A_K06C-2, C-1T-PD-1M-1S-2, S-1

OZE_1A_C40_U01
3,0Potrafi pozyskać tylko podstawowe informacje, akceptowalnie je interpretować i oceniać.

OZE_1A_C40_K01
3,0Student jest świadomy ograniczenia posiadanej wiedzy i umiejętności, potrafi pracować samodzielnie i rozumie konieczność systematycznej pracy.

1. Weiner J., Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych, PWN, Warszawa, 2009

Treści programowe - praca dyplomowa

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-1Gromadzenie piśmiennictwa i opracowanie jego przeglądu.100
A-PD-2Określenie zakresu pracy i wybór metody osiągnięcia celu pracy.30
A-PD-3Przygotowanie pracy dyplomowej.300
A-PD-4Przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.13
A-PD-5Przygotowanie niezbędnych dokumentów do egzaminu dyplomowego.2
A-PD-6Udział w konsultacjach.5
Zamierzone efekty uczenia sięOZE_1A_C40_U01Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł (również w języku obcym) oraz informacje te integrować, interpretować i krytycznie oceniać, a także wyciągać z nich wnioski oraz posługuje się nowoczesnymi technologiami informatycznymi w obszarze studiowanego kierunku.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówOZE_1A_U01potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł (również w języku obcym) oraz informacje te integrować, interpretować i krytycznie oceniać, a także wyciągać z nich wnioski, ma umiejętność dalszego zawodowego samokształcenia się;
OZE_1A_U03posługuje się nowoczesnymi technologiami informatycznymi w obszarze studiowanego kierunku;
OZE_1A_U04posługuje się językiem obcym w stopniu wystarczającym do porozumiewania się oraz czytania ze zrozumieniem prostych tekstów zawodowych zgodnie z poziomem B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego;
Cel przedmiotuC-2Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.
C-1Napisanie i obrona pracy dyplomowej.
Treści programoweT-PD-1Praca dyplomowa ma charakter projektowy/badawczy. Świadczy o umiejętności wykorzystania wiedzy nabytej podczas studiów. Student opracowuje problemy związane z tematem pracy. Pogłębia wiedzę w oparciu o literaturę. Konsultuje metodykę z promotorem, opisuje i analizuje wyniki badań. Pisze pracę dyplomową i przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.
Metody nauczaniaM-1Samodzielna praca koordynowana przez promotora w czasie konsultacji.
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Egzamin dyplomowy i ocena pracy inżynierskiej.
Zamierzone efekty uczenia sięOZE_1A_C40_K01Jest świadomy ograniczenia posiadanej wiedzy i umiejętności, rozumie potrzebę dalszego ich pogłębiania oraz ciągłego wyszukiwania aktualnych informacji zawodowych w literaturze fachowej i innych źródłach, również w języku obcym; potrafi pracować samodzielnie, potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminu, potrafi samodzielnie myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy; ma świadomość odpowiedzialności za pracę własną, jest przygotowany do organizowania pracy własnej, rozumie konieczność systematycznej pracy w działaniach rozciągniętych w czasie, rozumie i docenia znaczenie uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówOZE_1A_K02jest świadomy ograniczenia posiadanej wiedzy i umiejętności, rozumie potrzebę dalszego ich pogłębiania oraz ciągłego wyszukiwania aktualnych informacji zawodowych w literaturze fachowej i innych źródłach, również w języku obcym;
OZE_1A_K03potrafi pracować samodzielnie i w zespole, umie oszacować czas niezbędny dla wykonania danego zadania, potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminu, potrafi samodzielnie myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy;
OZE_1A_K06ma świadomość odpowiedzialności za pracę własną, jest przygotowany do organizowania pracy własnej i zespołu osób, rozumie konieczność systematycznej pracy w działaniach rozciągniętych w czasie, postępuje etycznie, rozumie i docenia znaczenie uczciwości intelektualnej w działaniach własnych i innych osób.
Cel przedmiotuC-2Przygotowanie do egzaminu dyplomowego.