Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych (S1)

Sylabus przedmiotu Maszyny i urządzenia przeładunkowe:

Kierunek studiów Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych
Przedmiot Maszyny i urządzenia przeładunkowe
Jednostka prowadząca Katedra Eksploatacji Pojazdów
Nauczyciel odpowiedzialny Wawrzyniec Gołębiewski <Wawrzyniec.Golebiewski@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

M-1Wykład informacyjny

S-1Ocena podsumowująca: Egzamin pisemny z całości materiału

IPBiS_1A_C03-2_W01
IPBiS_1A_W04C-3T-W-1, T-W-13, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10, T-W-11, T-W-12, T-W-2M-1S-1

IPBiS_1A_C03-2_U01
IPBiS_1A_U01C-3T-W-1, T-W-13, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10, T-W-11, T-W-12, T-W-2M-1S-1

IPBiS_1A_C03-2_K01
IPBiS_1A_K02C-1, C-3T-W-1, T-W-13, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10, T-W-11, T-W-12, T-W-2M-1S-1

IPBiS_1A_C03-2_W01
2,0student nie wykazuje podstawowej wiedzy z przedmiotu
3,0Student poprawnie podaje podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych
3,5Student poprawnie podaje podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych oraz zna ich budowę.
4,0Student dobrze zna podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych oraz zna ich budowę i zasadę działania.
4,5Student dobrze zna podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych oraz zna ich budowę i zasadę działania oraz potrafi przeprowadzić analizę tych maszyn pod różnym kątem.
5,0Student bardzo dobrze zna podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych, zna ich budowę i zasadę działania oraz potrafi przeprowadzić analizę tych maszyn pod różnym kątem i wybrać najlepsze rozwiązanie.

IPBiS_1A_C03-2_U01
2,0Student nie wykazuje podstawowej wiedzy z przedmiotu
3,5Student poprawnie podaje podstawową klasyfikację maszyn i urządzeń przeładunkowych przeładunkowych oraz zna ich budowę.

IPBiS_1A_C03-2_K01
3,0Potrafi stosować uzyskaną wiedzę i ma zdolność do elastycznego jej stosowania

1. Mindur L., Technologie transportowe XXI wieku, ITE, Warszawa - Radom, 2008
  2. Prochowski L., Żuchowski A., Samochody ciężarowe i autobusy, WKiŁ, Warszawa, 2006
  3. Lubczyński M., Mazurek S., Samochody samowyładowcze, WKiŁ, Warszawa, 1978

1. Polański A., Mechanizacja wewnętrznego transportu, PWN, Warszawa, 1978
  2. Praca zbiorowa, Samochody specjalne, Czasopismo: Samochody specjalne, Warszawa, 2012, Od roku 2005 do 2012

T-W-1Charakterystyka procesu produkcyjnego.1
T-W-2Istota procesu produkcyjnego w transporcie1
T-W-3Klasyfikacja maszyn i urządzeń przeładunkowych1
T-W-4Koparki1
T-W-5Ładowarki1
T-W-6Dźwigi1
T-W-7Suwnice1
T-W-8Żurawie i żurawiki w taborze samochodowym1
T-W-9Wózki1
T-W-10Przenośniki1
T-W-11Pojazdy samowyładowcze2
T-W-12Kontenery i urządzenia do manipulacji kontenerów2
T-W-13Mechanizacja transportu wewnętrznego1

A-W-1Uczestnictwo w wykładach15
A-W-2Czytanie wskazanej literatury15
A-W-3Przygotowanie się do egzaminu20
Zamierzone efekty uczenia sięIPBiS_1A_C03-2_W01Student powinien nazywać i scharakteryzować podstawowe rodzaje maszyn do robót przeładunkowych, wytłumaczyć budowę i zasadę działania tych urządzeń.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIPBiS_1A_W04Ma podstawową wiedzę w zakresie projektowania, budowy, konstrukcji i zasad funkcjonowania części i podzespołów pojazdów i maszyn.
Cel przedmiotuC-3Zaznajomienie się z budową i zasadą działania urządzeń transportu bliskiego i dalekiego (pojazdy samowyładowcze).
2,0student nie wykazuje podstawowej wiedzy z przedmiotu
Zamierzone efekty uczenia sięIPBiS_1A_C03-2_U01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powienien umieć zaprezentować rodzaje i podział maszyn do robót ładunkowych różnych typów, zastosować właściwe urządzenia przeładunkowe w transporcie bliskim i dalekim, powinien umieć zaproponować odpowiednie urządzenia przeładunkowe w zależności od potrzeb.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIPBiS_1A_U01Potrafi pozyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł, także w języku obcym, potrafi łączyć uzyskane informacje, interpretować je, wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie
2,0Student nie wykazuje podstawowej wiedzy z przedmiotu
Zamierzone efekty uczenia sięIPBiS_1A_C03-2_K01Student nabędzie aktywną postawę do rozwiązywania konkretnych zadań, otwartość na zmienne potrzeby rozwiązywania zadań zawodowych, świadomość możliwości wykorzystywania dostępnych środków technicznych, zdolność do właściwej oceny istotności zadania zawodowego.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIPBiS_1A_K02Ma świadomość ważności i rozumie pozatechniczne aspekty i skutki działalności inżynierskiej włączając w to wpływ na otoczenie oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie sie z charakterystyką procesu produkcyjnego w transporcie