Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki - Energetyka (S2)

Sylabus przedmiotu Seminarium:

Kierunek studiów Energetyka
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Seminarium
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Energetycznych
Nauczyciel odpowiedzialny Jacek Eliasz <Jacek.Eliasz@zut.edu.pl>

seminaria dyplomoweSD3 30 1,51,00zaliczenie

W-1Spełnienie wymagań przewidzianych regulaminem studiów warunkujacych mozliwość przystąpienia do realizacji pracy dyplomowej.

seminaria dyplomowe
T-SD-1Wprowadzenie i przygotowanie do realizacji pracy dyplomowej. Indywidualne raportowanie stanu zaawansowania prowadzonych prac. Prezentacja (multimedialna) i omówienie końcowych wyników badań. Seminaryjna (grupowa) analiza i dyskusja nad przyjętymi założeniami, metodami realizacji oraz uzyskanymi wynikami.30

seminaria dyplomowe
A-SD-1Uczestnictwo w zajęciach; cząstkowe informacje o wykonywanej pracy dyplomowej, przewidywanym sposobie jej realizacji oraz stopniu zaawansowania. Dyskusja grupowa.15
A-SD-2Uczestnictwo w zajęciach; informacja końcowa o stanie realizacji pracy dyplomowej, obejmująca temat, założenia, sposób realizacji, uzyskiwane wyniki i wnioski - prezentacja multimedialna. Zespołowa analiza i ocena prezentowanych prac.15
A-SD-3Opracowanie materiału do omówienia pracy i do dyskusji oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej.5
A-SD-4Konsultacje2

ENE_2A_C13_W01
ENE_2A_W15C-1T-SD-1M-1S-1

ENE_2A_C13_U01
ENE_2A_U01, ENE_2A_U04, ENE_2A_U03C-1T-SD-1M-1S-1

ENE_2A_C13_K01
ENE_2A_K01C-1T-SD-1M-1S-1

ENE_2A_C13_W01
2,0Student nie bierze udziału w zajęciach. Jest całkowicie nieaktywny,
3,0Student wykazuje aktywność na zajęciach na poziomie dostatecznym (minimalnym).

ENE_2A_C13_U01
2,0Student nie bierze udziału w zajęciach lub jest nieaktywny. Nie przedstawił własnej prezentacji.
3,0Student wykazuje aktywność na zajęciach i w przygotowaniu prezentacji na temat realizowanej pracy dyplomowej na poziomie minimalnym (dostatecznym).

ENE_2A_C13_K01

1. Literatura z dziedziny, do której należy tematyka pracy, Indywidualne rozpoznanie literatury dostępnej w uczelnianych bazach danych dotyczącej tematyki pracy dyplomowej
  2. Honczarenko J., Zygmunt M., Poradnik dyplomanta, Wyd. Uczelniane Politechniki Szczecińskiej, Szczecin, 2000
  3. Hindle T., Sztuka prezentacji., Wyd. Wiedza i Życie, Warszawa, 2000

1. Negrino T., PowerPoint. Tworzenie prezentacji. Projekty., Helion, Gliwice, 2005

Treści programowe - seminaria dyplomowe

Formy aktywności - seminaria dyplomowe

A-SD-4Konsultacje2
Zamierzone efekty uczenia sięENE_2A_C13_W01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien być w stanie profesjonalnie objaśnić realizowane prace badawcze (analityczne, eksperymentalne) oraz przedstawić, zinterpretować i podsumować otrzymane wyniki badań. Powinien być w stanie przygotować prezentację na temat wykonywanej pracy a także uczestniczyć w dyskusji na jej temat i na temat innych prac.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówENE_2A_W15Ma podstawową wiedzę z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz prawa patentowego
Cel przedmiotuC-1Opanowanie przez studenta umiejętności realizowania, redagowania i prezentowania zagadnień naukowych zawartych w temacie pracy dyplomowej. Kontrola realizacji pracy dyplomowej. Przyswojenie zasad realizacji indywidualnych zadań badawczych. Nabycie umiejętności prowadzenia dyskusji na tematy naukowo-techniczne. Poszerzenie wiedzy na tematy związane z realizacją prac dyplomowych.
Treści programoweT-SD-1Wprowadzenie i przygotowanie do realizacji pracy dyplomowej. Indywidualne raportowanie stanu zaawansowania prowadzonych prac. Prezentacja (multimedialna) i omówienie końcowych wyników badań. Seminaryjna (grupowa) analiza i dyskusja nad przyjętymi założeniami, metodami realizacji oraz uzyskanymi wynikami.
Metody nauczaniaM-1Zajęcia fakultatywne. Seminarium z prezentacjami i dyskusją oraz oceną realizowanych prac.
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena poziomu realizacji zadań programowych. Ocena poziomu aktywnosci. Ocena kompleksowa obejmująca poprawność przygotowania i wygłoszenia prezentacji, odpowiedzi na postawione pytania oraz aktywności w dyskusji na temat prezentacji innych studentów.
2,0Student nie bierze udziału w zajęciach. Jest całkowicie nieaktywny,
Zamierzone efekty uczenia sięENE_2A_C13_U01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien umieć objaśnić prowadzone badania oraz zinterpretować i podsumować uzyskane wyniki. Ponadto powinien umieć poprawnie przygotować i przedstawić prezentację multimedialną oraz brać udział w dyskusji o charakterze naukowo-technicznym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówENE_2A_U01Potrafi uzyskiwać informacje z literatury, baz danych i innych źródeł; także w języku obcym w zakresie energetyki, potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji i krytycznej oceny, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie
ENE_2A_U04Potrafi przygotować i przedstawić prezentację na temat realizacji zadania projektowego lub badawczego oraz przeprowadzić dyskusję dotyczącą przedstawionej prezentacji
ENE_2A_U03Potrafi opracować dokumentację dotycząca realizacji zadania technicznego i przygotować tekst zawierający omówienie wyników realizacji tego zadania
Zamierzone efekty uczenia sięENE_2A_C13_K01W wyniku przeprowadzonych zajęć student nabywa kompetencji w planowaniu i realizacji badań, prezentacji osiągnięć oraz w zakresie profesjonalnej dyskusji o charakterze naukowo-technicznym.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówENE_2A_K01Potrafi myśleć i działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy, rozumie potrzebę formułowania i przekazywania społeczeństwu informacji i opinii dotyczących osiągnięć energetyki i gałęzi gospodarki z nią związanych