Wydział Elektryczny - Teleinformatyka (S1)

Sylabus przedmiotu Komputerowe wspomaganie zarządzania projektami:

Kierunek studiów Teleinformatyka
Przedmiot Komputerowe wspomaganie zarządzania projektami
Jednostka prowadząca Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej
Nauczyciel odpowiedzialny Grzegorz Psuj <Grzegorz.Psuj@zut.edu.pl>

laboratoriaL4 15 1,60,38zaliczenie

W-1Ukończony kurs akademicki z zakresu podstaw technologii informatycznych.

laboratoria

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Przygotowanie do zajęć.12
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia.8

M-1Wykład multimedialny z przykładami.

S-2Ocena podsumowująca: Ocena wystawiana na koniec zajęć na podstawie ocen cząstkowych uzyskanych w trakcie realizacji poszczególnych ćwiczeń.
S-3Ocena podsumowująca: Zaliczenie końcowe zajęć.

TI_1A_C19_W01
TI_1A_W20C-1T-W-1, T-W-5, T-W-3, T-W-4, T-W-2, T-W-6M-1S-3

TI_1A_C19_U01
TI_1A_U20C-2T-L-1, T-L-5, T-L-6, T-L-4, T-L-7, T-L-2, T-L-3M-2S-1, S-2

TI_1A_C19_W01
2,0Student uzyskał punktację w zakresie poniżej 50% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.
3,0Student uzyskał punktację w zakresie 51-60% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.
3,5Student uzyskał punktację w zakresie 61-70% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.
4,0Student uzyskał punktację w zakresie 71-80% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.
4,5Student uzyskał punktację w zakresie 81-90% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.
5,0Student uzyskał punktację w zakresie 91-100% z zagadnień z tematyki dotyczącej ocenianego efektu przedmiotowego.

TI_1A_C19_U01
2,0Średnia ważona z form ocen jest w zakresie poniżej 3,00, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.
3,0Średnia ważona z form ocen jest w zakresie od 3,00 do 3,25, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.
3,5Średnia ważona z form ocen jest w zakresie od 3,26 do 3,75, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.
4,0Średnia ważona z form ocen jest w zakresie od 3,76 do 4,25, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.
4,5Średnia ważona z form ocen jest w zakresie od 4,26 do 4,75, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.
5,0Średnia ważona z form ocen jest w zakresie od 4,75 do 5,00, gdzie wagi są takie same dla wszystkich form oceny.

1. Sebastian Wilczewski, MS Project 2013 i MS Project Server 2013. Efektywne zarządzanie projektem i portfelem projektów, Helion, 2014
  2. Cynthia Snyder, Nancy Muir, MS Project 2013 dla bystrzaków, Helion, Gliwice, 2015
  3. Adam Koszlajda, Zarządzanie projektami IT. Przewodnik po metodykach., Helion, 2011

1. Chatfield Carl, Johnson Timothy, Microsoft Project 2016 Krok po kroku, Promise, 2016
  2. Opracowanie zbiorowe, Microsoft Office Project 2010 Microsoft Official Academic Course, John Wiley & Sons, 2012
  3. Adam Koszlajda, Od pomysłu do przemysłu. Projekty IT w praktyce, Helion, 2018
  4. Marcin Żmirogrodzki, Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie, OnePress, 2018
  5. Carl Chatfield, Timothy Johnson, Microsoft Project 2016. Krok po kroku, APN Promise, 2015
  6. Sebastain Wilczewski, MS Project 2007. Ćwiczenia praktyczne., Helion, 2009
  7. Piotr Wróblewski, Zarządzanie projektami z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, Helion, 2012
  8. Harold Kerzner, Zarządzanie projektami. Studium przypadków, Helion, 2005

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach.15
A-W-2Przygotowanie do zajęć.12
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia.8
Zamierzone efekty uczenia sięTI_1A_C19_W01Student zna podstawowe techniki komputerowe wspomagające proces tworzenia i zarządzania projektami i ma wiedzę umożliwiającą wskazanie prostej metody rozwiązania standardowych problemów.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_1A_W20Ma podstawową wiedzę w zakresie komputerowo wspomaganego procesu zarządzania projektami.
Cel przedmiotuC-1Zdobycie wiedzy z zakresu wykorzystania podstawowych technik do tworzenia i zarządzania projektami.
Treści programoweT-W-1Podstawy tworzenia i zarządzania projektami.
T-W-5Raportowanie z przebiegu projektu.
T-W-3Optymalizacja planu projektu.
T-W-4Analiza i kontrola nad realizacją projektu.
T-W-2Definiowanie i planowanie projektu.
T-W-6Zakończenie projektu. Zaliczenie wykładów.
Metody nauczaniaM-1Wykład multimedialny z przykładami.
Sposób ocenyS-3Ocena podsumowująca: Zaliczenie końcowe zajęć.
Zamierzone efekty uczenia sięTI_1A_C19_U01Student potrafi stosować podstawowe techniki komputerowe wspomagające proces tworzenia i zarządzania projektami i umie zastosować prostą metodę rozwiązywania standardowych problemów.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTI_1A_U20Potrafi porozumiewać się przy użyciu różnych technik w środowisku zawodowym oraz w innych środowiskach.
Cel przedmiotuC-2Nabycie umiejętności z zakresu wykorzystania podstawowych technik komputerowych do tworzenia i zarządzania projektami.
Treści programoweT-L-1Wprowadzenie do technik komputerowych w zarządzaniu projektami.
T-L-5Analizowanie informacji o stanie projektu.
T-L-6Raportowanie z przebieg projektu.
T-L-4Kontrola realizacji projektu.
T-L-7Zakończenie projektu.
T-L-2Definiowanie i planowanie projektu.
T-L-3Optymalizacja planu projektu.
Metody nauczaniaM-2Praca własna w laboratorium komputerowym (metody praktyczne - ćwiczenia laboratoryjne).
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ocena wystawiana w trakcie ćwiczeń laboratoryjnych uwzględniająca indywidualne przygotowanie, aktywność i współpracę w zespole w celu rozwiązania postawionych problemów oraz umiejętność prezentacji opracowanych wyników.