Wydział Ekonomiczny - Zarządzanie (S1)

Sylabus przedmiotu Podstawy zarządzania informacją w przedsiębiorstwie:

Kierunek studiów Zarządzanie
Tytuł zawodowy absolwenta licencjat
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Podstawy zarządzania informacją w przedsiębiorstwie
Specjalność Zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie
Jednostka prowadząca Katedra Analizy Systemowej i Marketingu
Nauczyciel odpowiedzialny Henryk Marjak <Henryk.Marjak@zut.edu.pl>

W-1Podstawowa wiedza z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.

T-W-1Prezentacja sylabusa przedmiotu i omówienie podstawowych pojęć i definicji związanych z informacją.2
T-W-2Budowa systemu informacyjnego i przepływy informacyjne w strukturze przedsiębiorstwa2
T-W-3Metody i narzędzia wspomagania systemu informacyjnego przedsiębiorstwa.2
T-W-4Zarządzanie zasobami IT przedsiębiorstwa2
T-W-5Sprawdzian pisemny z wiadomości2

A-W-1uczestnictwo w zajęciach10
A-W-2Samodzielne studiowanie polecanej literatury przedmiotu13
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia przedmiotu5
A-W-4Konsultacje2

M-1Metoda podająca
M-2Metoda praktyczna /analiza przypadków

S-1Ocena formująca: Ocena aktywności studentów w podczas zajęć
S-2Ocena formująca: Ocena pisemnej pracy zaliczeniowej studenta

Z_1A_d5/10_W01
Z_1A_W07C-1T-W-1, T-W-2M-1S-2

Z_1A_d5/10_U01
Z_1A_U06C-1T-W-3, T-W-4M-2S-2

Z_1A_d5/10_W01
2,0Student nie zna podstawowych pojęć i problemów związanych z zarządzaniem informacją.
3,0Student zna większość podstawowych pojęć i niektóre problemy związane z zarządzaniem informacją.
3,5Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i niektóre metody wspamagjące zarządzanie informacją.
4,0Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i omawiane metody zarządzania informacją.
4,5Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metody oraz potrafi je odnieść do konkretnych problemów związanych z zarządzaniem informacją.
5,0Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metody oraz zna ich praktyczne zastosowania w rozwiązywaniu problemów z zakresu zarządzania informacją.

Z_1A_d5/10_U01
2,0Nieprzystąpienie do zaliczenia, brak znajomości podstawowych pojęć.
3,0Dostateczna znajmość podstawowych pojęć i niektórych metod zarządzania informacją, brak umiejętności właściwego ich stosowania.
3,5Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metody zarządzania informacją, lecz nie potrafi ich właściwie dopasować do zagadnień praktycznych.
4,0Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metody zarządzania informacją, lecz nie potrafi ich właściwie dopasować do zagadnień praktycznych.
4,5Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metody oraz potrafi rozwiązywać za ich pomocą niektóre problemy przedsiębiorstwa.
5,0Student zna wszystkie podstawowe pojęcia i metodyoraz potrafi je dobrać do rozwiązywania konkretnych problemów związanych z zarządzaniem informacją.

1. Borowieck B.,Czekaj J., Zarządzanie zasobami informacyjnymi w warunkach nowej gospodarki, Difin, Warszawa, 2010
  2. Kisielnicki J., Sroka H., Systemy informacyjne biznesu. Informatyka dla zarządzania, Wydawnictwo Placet, Warszawa, 2005

1. Surma A, Business Intelligence.Systemy wspomagania decyzji biznesowych, PWN, Warszawa, 2014
  2. Białas A., Bezpieczeństwo informacji i usług w nowoczesnej instytucji i firmie, WNT, Warszawa, 2009

T-W-3Metody i narzędzia wspomagania systemu informacyjnego przedsiębiorstwa.2
T-W-4Zarządzanie zasobami IT przedsiębiorstwa2
T-W-5Sprawdzian pisemny z wiadomości2

A-W-1uczestnictwo w zajęciach10
A-W-2Samodzielne studiowanie polecanej literatury przedmiotu13
A-W-3Przygotowanie do zaliczenia przedmiotu5
A-W-4Konsultacje2
Zamierzone efekty uczenia sięZ_1A_d5/10_W01Student ma podstawową wiedzę na temat zagadnień i problemów związanych z zarządzaniem informacją w przedsiębiorstwie.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówZ_1A_W07Objaśnia znaczenie, metody i narzędzia gromadzenia informacji na potrzeby zarządzania organizacjami
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie studenta z podstawowymi pojęciami i problemami związanymi z zarządzaniem informacją w przedsiębiorstwie.
Treści programoweT-W-1Prezentacja sylabusa przedmiotu i omówienie podstawowych pojęć i definicji związanych z informacją.
Metody nauczaniaM-1Metoda podająca
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Ocena pisemnej pracy zaliczeniowej studenta
Zamierzone efekty uczenia sięZ_1A_d5/10_U01W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien znać podstawowe pojęcia, metody i problemy związane z zarządzaniem informacją w przedsiębiorstwie.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówZ_1A_U06Posiada umiejętność efektywnego zarządzania zasobami organizacji
Treści programoweT-W-3Metody i narzędzia wspomagania systemu informacyjnego przedsiębiorstwa.
T-W-4Zarządzanie zasobami IT przedsiębiorstwa
Metody nauczaniaM-2Metoda praktyczna /analiza przypadków
Sposób ocenyS-2Ocena formująca: Ocena pisemnej pracy zaliczeniowej studenta
2,0Nieprzystąpienie do zaliczenia, brak znajomości podstawowych pojęć.