Wydział Architektury - Architektura (S1)

Sylabus przedmiotu Praktyka warsztatowa inwentaryzacyjno-architektoniczna:

Kierunek studiów Architektura
Tytuł zawodowy absolwenta inżynier architekt
Obszary studiów charakterystyki PRK, dziedzina sztuki PRK, kompetencje inżynierskie PRK
Przedmiot Praktyka warsztatowa inwentaryzacyjno-architektoniczna
Jednostka prowadząca Katedra Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania
Nauczyciel odpowiedzialny Marek Ostrowski <mostrowski@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Jakub Gołębiewski <Jakub.Golebiewski@zut.edu.pl>, Katarzyna Krasowska <katarzyna.krasowska@zut.edu.pl>

zajęcia terenoweT6 60 4,01,00zaliczenie

W-1Student posiada aktuale ubezpiecznie od nieszczęśliwych wypadków (NNW).
W-2Student posiada umiejętności rysunkowe pozwalające na wykonanie notaty.

zajęcia terenowe
T-T-1Praktyka z konserwacji realizowana w: pracowni projektowej konserwacji zabytków, właściwych urzędach lub w Katedrze Historii i Teorii Architektury, ZUT w Szczecinie, zakończona opracowaniem sprawozdania z praktyk w formie skoroszytu oraz przygotowaniem się do ustnego zaliczenia z praktyk. Końcowe zaliczenie praktyk u Kierownika Studenckich Praktyk Zawodowych na kierunku Architektura i Urbanistyka. Praktyczne zapoznanie z technikami pomiaru budynków objętych ochroną na podstawie wpisu do rejestru zabytków lub zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.2

zajęcia terenowe
A-T-1Sporządzenie inwentaryzacji wybranego fragmentu obiektu zabytkowego w terenie.117
A-T-2Uczestnictwo w zajęciach praktycznych (w zależności od miejsca realizacji praktyki) wraz z przygotowaniem sprawozdania, dokumentacji z odbytej praktyki1
A-T-3Przygotowanie do zaliczenia1
A-T-4Zaliczenie1

M-1Wykład informacyjny, objaśnienie lub wyjaśnienie
M-5Metody praktyczne: pokaz

S-1Ocena formująca: Ocena opiekuna praktyk; Ocena na podstawie przygotowanego sprawozdania w formie skoroszytu.

AU_1A_PS1-III/8_W01
AU_1A_W19C-1T-T-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-III/8_U01
Ma umiejętności aby opracować różnego rodzaju dokumentację np. inwentaryzację.
AU_1A_U20C-1T-T-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-III/8_K01
AU_1A_K08C-1T-T-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-III/8_W01

AU_1A_PS1-III/8_U01
Ma umiejętności aby opracować różnego rodzaju dokumentację np. inwentaryzację.

AU_1A_PS1-III/8_K01

1. WARUNKI TECHNICZNE JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE
  2. PRAWO BUDOWLANE
  3. Bieniasz Jan, Januszewski Bogusław, Piekarski Maciej, Rysunek techniczny w budownictwie, Politechnika Rzeszowska, Rzeszów, 2011, wyd. IV zmienione

Treści programowe - zajęcia terenowe

Formy aktywności - zajęcia terenowe

A-T-3Przygotowanie do zaliczenia1
A-T-4Zaliczenie1
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-III/8_W01Ma wiedzę i zna w podstawowym zakresie zasady i metody pracy przy obiektach i zespołach zabytkowych
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_W19D.W3. absolwent zna i rozumie zasady funkcjonowania pracowni architektonicznej w kontekście organizacji pracy w poszczególnych fazach procesu projektowego;
Cel przedmiotuC-1Celem jest praktyczne zapoznanie z technikami pomiaru budynków objętych ochroną na podstawie wpisu do rejestru zabytków lub zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Treści programoweT-T-1Praktyka z konserwacji realizowana w: pracowni projektowej konserwacji zabytków, właściwych urzędach lub w Katedrze Historii i Teorii Architektury, ZUT w Szczecinie, zakończona opracowaniem sprawozdania z praktyk w formie skoroszytu oraz przygotowaniem się do ustnego zaliczenia z praktyk. Końcowe zaliczenie praktyk u Kierownika Studenckich Praktyk Zawodowych na kierunku Architektura i Urbanistyka. Praktyczne zapoznanie z technikami pomiaru budynków objętych ochroną na podstawie wpisu do rejestru zabytków lub zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
M-5Metody praktyczne: pokaz
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Zalicznenie ustne praktyki w oparciu o wynik praktyki złożony w formie skoroszytu. Ocenę końcową wystawia Kierownik Studenckich Praktyk Zawodowych.
3,0Potwierdzone przez opiekuna praktyk zaliczenie na ocenę dostateczną.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-III/8_U01Ma umiejętności aby opracować różnego rodzaju dokumentację np. inwentaryzację.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_U20D.U3. absolwent potrafi wykonać elementy dokumentacji architektoniczno-budowlanej w odpowiednich skalach, współpracując z członkami zespołu projektowego.
3,0Potwierdzone przez opiekuna praktyk zaliczenie na ocenę dostateczną.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-III/8_K01Ma kompetencje w zakresie pracy w grupie i jest świadomy odpowiedzialności w zespole. Ma kompetencje do podporządkowywania się oraz postępuje zgodnie z zasadami etyki.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_K08D.S4. absolwent jest gotów do wykonywania zawodu architekta będącego zawodem zaufania publicznego, w tym prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania problemów związanych z działalnością projektową.