Wydział Architektury - Architektura (S1)

Sylabus przedmiotu Praktyka zawodowa:

Kierunek studiów Architektura
Tytuł zawodowy absolwenta inżynier architekt
Obszary studiów charakterystyki PRK, dziedzina sztuki PRK, kompetencje inżynierskie PRK
Przedmiot Praktyka zawodowa
Jednostka prowadząca Katedra Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania
Nauczyciel odpowiedzialny Marek Ostrowski <mostrowski@zut.edu.pl>

projektyP7 450 30,01,00zaliczenie

W-1Student posiada aktuale ubezpiecznie od nieszczęśliwych wypadków (NNW).
W-2Student posiada niezbędne podstawy z zakresu projektowania architektonicznego.

projekty
T-P-1Praktyka zawodowa realizowana w: biurze projektowym czy właściwych urzędach zakończona opracowaniem sprawozdania z praktyk w formie skoroszytu oraz przygotowaniem się do ustnego zaliczenia z praktyk. Końcowe zaliczenie praktyk u Kierownika Studenckich Praktyk Zawodowych na kierunku Architektura i Urbanistyka. Praktyka winna obejmować praktyczne zapoznanie się z zagadnieniami wykonywania projektu planu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego.15

projekty
A-P-1Uczestnictwo w zajęciach praktycznych (w zależności od miejsca realizacji praktyki) wraz z przygotowaniem sprawozdania, dokumentacji z odbytej praktyki900
A-P-2Przygotowanie do zaliczenia5
A-P-3Zaliczenie5

M-1Wykład informacyjny, objaśnienie lub wyjaśnienie
M-5Metody praktyczne: pokaz

S-1Ocena formująca: Ocena opiekuna praktyk; Ocena na podstawie przygotowanego sprawozdania w formie skoroszytu.

AU_1A_PS1-IV/8_W01
AU_1A_W17C-1T-P-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-IV/8_U01
AU_1A_U10C-1T-P-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-IV/8_K01
AU_1A_K08C-1T-P-1M-1, M-2, M-3, M-4, M-5S-2, S-1

AU_1A_PS1-IV/8_W01

AU_1A_PS1-IV/8_U01

AU_1A_PS1-IV/8_K01
3,0Potwierdzone przez opiekuna praktyk zaliczenie na ocenę dostateczną.

1. Stan prawny na dzień 26 września 2014 roku, PRAWO BUDOWLANE, 2014, Obejmuje uchwaloną przed Sejm RP ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków
  2. WARUNKI TECHNICZNE JAKIM POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE, 2014

1. SZCZEGÓŁOWY ZAKRES I FORMA PROJEKTU BUDOWLANEGO

Treści programowe - projekty

Formy aktywności - projekty

A-P-2Przygotowanie do zaliczenia5
A-P-3Zaliczenie5
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-IV/8_W01Ma wiedzę w podstawowym zakresie o zasadach sztuki budowlanej, normatywach oraz normach PN i EU. Ponadto ma wiedzę dotyczącą zasad inżynierskiego zapisu graficznego, jego czytania i obróbki. Zna materiały budowlane i w zakresie podstawowym pewne aspekty projektowania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_W17D.W1. absolwent zna i rozumie podstawowe metody, techniki, narzędzia i materiały stosowane przy rozwiązywaniu zadań inżynierskich z zakresu projektowania architektonicznego;
Cel przedmiotuC-1Celem jest praktyczne zapoznanie się z zagadnieniami wykonywania projektu planu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego.
Treści programoweT-P-1Praktyka zawodowa realizowana w: biurze projektowym czy właściwych urzędach zakończona opracowaniem sprawozdania z praktyk w formie skoroszytu oraz przygotowaniem się do ustnego zaliczenia z praktyk. Końcowe zaliczenie praktyk u Kierownika Studenckich Praktyk Zawodowych na kierunku Architektura i Urbanistyka. Praktyka winna obejmować praktyczne zapoznanie się z zagadnieniami wykonywania projektu planu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego.
M-5Metody praktyczne: pokaz
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Zalicznenie ustne praktyki w oparciu o wynik praktyki złożony w formie skoroszytu. Ocenę końcową wystawia Kierownik Studenckich Praktyk Zawodowych.
3,0Potwierdzone przez opiekuna praktyk zaliczenie na ocenę dostateczną.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-IV/8_U01Ma umiejętność w zakresie obsługi programów komputerowych niezbędnych do projektowania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_U10B.U1. absolwent potrafi integrować wiedzę z zakresu różnych obszarów nauki m.in. historii, historii architektury, historii sztuki i ochrony dóbr kultury podczas rozwiązywania zadań inżynierskich;
3,0Potwierdzone przez opiekuna praktyk zaliczenie na ocenę dostateczną.
Zamierzone efekty uczenia sięAU_1A_PS1-IV/8_K01Ma kompetencje w zakresie pracy w grupie i jest świadomy odpowiedzialności w zespole. Ma kompetencje do podporządkowywania się oraz postępuje zgodnie z zasadami etyki.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAU_1A_K08D.S4. absolwent jest gotów do wykonywania zawodu architekta będącego zawodem zaufania publicznego, w tym prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania problemów związanych z działalnością projektową.