Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej - Inżynieria Materiałów i Nanomateriałów (S2)

Sylabus przedmiotu Strategia poszukiwania pracy:

Kierunek studiów Inżynieria Materiałów i Nanomateriałów
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Przedmiot Strategia poszukiwania pracy
Jednostka prowadząca Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska
Nauczyciel odpowiedzialny Rafal Pelka <Rafal.Pelka@zut.edu.pl>

ćwiczenia audytoryjneA2 15 1,01,00zaliczenie

W-1Brak wymagań wstępnych.

ćwiczenia audytoryjne
T-A-1Sposoby efektywnego poszukiwania pracy.1
T-A-2Autoprezentacja.2
T-A-3Zasady komunikowania się, komunikacja niewerbalna.2
T-A-4Proces rekrutacji: rodzaje dokumentów aplikacyjnych.2
T-A-5Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, typy i przebieg, najczęściej zadawane pytania, symulacja rozmów rekrutacyjnych.2
T-A-6Sztuka negocjacji.2
T-A-7Zagadnienie konfliktu w miejscu pracy.1
T-A-8Formy zatrudnienia.2
T-A-9Zaliczenie ustne.1

ćwiczenia audytoryjne
A-A-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-A-2Konsultacje2
A-A-3Przygotowanie do zajęć i zaliczenia pisemnego7
A-A-4Przygotowanie pracy pisemnej, prezentacji.6

M-1Metoda sytuacyjna
M-2Gry dydaktyczne
M-3Metoda przypadków
M-4Dyskusja dydaktyczna

S-1Ocena formująca: Aktywność na zajęciach. Udział w dyskusji.
S-2Ocena podsumowująca: Autoprezentacja. Prace pisemne.
S-3Ocena podsumowująca: Zaliczenie pisemne

IMiN_2A_A05_W01
IMiN_2A_W06C-1T-A-8, T-A-1, T-A-7, T-A-5, T-A-2, T-A-3, T-A-6, T-A-4M-4S-2, S-3, S-1

IMiN_2A_A05_U01
IMiN_2A_U08C-1T-A-4, T-A-8, T-A-1, T-A-6, T-A-2, T-A-5, T-A-3, T-A-7M-1, M-2, M-3S-2, S-1

IMiN_2A_A05_W01
3,0Uzyskanie wyniku w przedziale [55%, 60%]

IMiN_2A_A05_U01
3,0Uzyskanie wyniku w przedziale [55%, 60%] na zaliczeniu pisemnym. Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych. Autoprezentacja. Symulacja rozmowy rekrutacyjnej. Przygotowanie pracy pisemnej dotyczącej sposobów rozwiązywania konfliktów.

1. Joanna Rozmiarek, Praca - jak szukać, zmieniać, utrzymywać : vademecum pracownika, Wydawnictwo Ksiązka i Wiedza, Warszawa, 2010
  2. Mateusz Ciesielski, Jak wynegocjować najlepsze warunki zatrudnienia?, Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2007
  3. Luiza Kluczycka, Jak napisać najlepsze CV i list motywacyjny?, Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2007
  4. Luiza Kulczycka, Jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?, ABC a Wolters Kluwer business, Warszawa, 2007
  5. Magdalena Mrozek, Praca! : szukam, zmieniam, wybieram, Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2007
  6. Magdalena Polczyk, Jak i gdzie skutecznie szukać pracy?, ABC a Wolters Kluwer business, Warszawa, 2007

Treści programowe - ćwiczenia audytoryjne

T-A-1Sposoby efektywnego poszukiwania pracy.1
T-A-2Autoprezentacja.2
T-A-3Zasady komunikowania się, komunikacja niewerbalna.2
T-A-4Proces rekrutacji: rodzaje dokumentów aplikacyjnych.2
T-A-6Sztuka negocjacji.2
T-A-7Zagadnienie konfliktu w miejscu pracy.1
T-A-8Formy zatrudnienia.2
T-A-9Zaliczenie ustne.1

Formy aktywności - ćwiczenia audytoryjne

A-A-1Uczestnictwo w zajęciach15
A-A-2Konsultacje2
A-A-3Przygotowanie do zajęć i zaliczenia pisemnego7
A-A-4Przygotowanie pracy pisemnej, prezentacji.6
Zamierzone efekty uczenia sięIMiN_2A_A05_W01Student wskazuje skuteczne sposoby poszukiwania pracy oraz stosowane przez pracodawców procedury rekrutacyjne. Wymienia i opisuje elementy CV i innych dokumentów aplikacyjnych wymaganych przez pracodawcę. Charakteryzuje techniki i zasady autoprezentacji w tym prezentacji przed pracodawcą. Definiuje elementy skutecznej komunikacji oraz technik opanowania w sytuacjach stresu. Opisuje podstawowe techniki negocjacyjne. Rozróżnia rodzaje konfliktu i sposoby jego rozwiązywania. Dostrzega różnice pomiędzy formami zatrudnienia.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIMiN_2A_W06posiada poszerzoną wiedzę dotyczącą przedsiębiorczości, zarządzania, w tym zarządzania produkcją
Cel przedmiotuC-1Zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności przydatnych w skutecznym poszukiwaniu pracy.
Treści programoweT-A-8Formy zatrudnienia.
T-A-1Sposoby efektywnego poszukiwania pracy.
T-A-7Zagadnienie konfliktu w miejscu pracy.
T-A-2Autoprezentacja.
T-A-3Zasady komunikowania się, komunikacja niewerbalna.
T-A-6Sztuka negocjacji.
T-A-4Proces rekrutacji: rodzaje dokumentów aplikacyjnych.
Metody nauczaniaM-4Dyskusja dydaktyczna
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Autoprezentacja. Prace pisemne.
S-3Ocena podsumowująca: Zaliczenie pisemne
3,0Uzyskanie wyniku w przedziale [55%, 60%]
Zamierzone efekty uczenia sięIMiN_2A_A05_U01Student przygotowuje i przedstawia autoprezentację. Sporządza CV oraz inne dokumenty aplikacyjne wymagane przez pracodawcę. Przeprowadza symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Dobiera techniki negocjacyjne w zależności od sytuacji. Ocenia rodzaj konfliktu i proponuje sposoby jego rozwiązania.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówIMiN_2A_U08potrafi planować pracę własną oraz organizować prace zespołowe
Treści programoweT-A-4Proces rekrutacji: rodzaje dokumentów aplikacyjnych.
T-A-8Formy zatrudnienia.
T-A-1Sposoby efektywnego poszukiwania pracy.
T-A-6Sztuka negocjacji.
T-A-2Autoprezentacja.
T-A-3Zasady komunikowania się, komunikacja niewerbalna.
T-A-7Zagadnienie konfliktu w miejscu pracy.
Metody nauczaniaM-1Metoda sytuacyjna
M-2Gry dydaktyczne
M-3Metoda przypadków
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Autoprezentacja. Prace pisemne.