Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Architektura krajobrazu (S2)

Sylabus przedmiotu Zarządzanie w architekturze krajobrazu i prowadzenie firmy projektowej:

Kierunek studiów Architektura krajobrazu
Forma studiów studia stacjonarne Poziom drugiego stopnia
Tytuł zawodowy absolwenta magister inżynier
Obszary studiów charakterystyki PRK, dziedzina sztuki PRK, kompetencje inżynierskie PRK
Przedmiot Zarządzanie w architekturze krajobrazu i prowadzenie firmy projektowej
Jednostka prowadząca Katedra Architektury Krajobrazu
Nauczyciel odpowiedzialny Paweł Nowak <pawel.nowak@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Paweł Nowak <pawel.nowak@zut.edu.pl>

W-1Podstawowe wiadomości z zakresu technicznych aspektów projektowania krajobrazu.
W-2Podstawowe wiadomości na temat urządzania i pielęgnacji terenów zieleni.
W-3Podstawowe wiadomości z zakresu materiałoznawstwa i znajomości roślin ozdobnych.
W-4Podstawowe wiadomości w zakresie kosztorysowania.

C-1Student posiada teoretyczną wiedzę na temat charakterystyki zarządzania firmą z branży architektury krajobrazu.
C-2Student jest w stanie wykonać analizę rynku, określić zakres swojej działalności oraz dobrać narzędzia do realizacji zadań.

T-W-1Formalno-prawne aspekty prowadzenia firmy projektowej w Polsce.1
T-W-2Sporządzanie biznes planu firmy projektowej.1
T-W-3Kompetencje i predyspozycje osoby prowadzącej firmę projektową w branży projektowania krajobrazu.1
T-W-4Zarządzanie ludźmi i tworzenie efektywnego zespołu.1
T-W-5Narzędzia pracy w firmie projektowej z branży architektury krajobrazu.1
T-W-6Efektywna reklama i pozyskiwanie zleceń.1
T-W-7Kontakt i umowy z klientami.1
T-W-8Etapy realizacji zlecenia.1
T-W-9Współpraca z podwykonawcami, dostawcami i innymi firmami.1
T-W-10Prezentacja i omówienie przykładowych biznes planów.1

A-W-1Udział studenta w wykładach10
A-W-2Udział studenta w konsultacjach10
A-W-3Opracowanie biznes-planu firmy projektowej10

M-1Wykład informacyjny

S-1Ocena formująca: Uczestnictwo w zajęciach

AK_2A_C16_W01
AK_2A_W13C-4, C-3, C-1, C-2T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10M-1, M-2S-2

AK_2A_C16_U01
AK_2A_U08C-4, C-3, C-1, C-2T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10M-1, M-2S-1, S-2

AK_2A_C16_K01
Student potrafi zarządzać firmą projektową w branży architektury krajobrazu.
AK_2A_K05, AK_2A_K06C-4, C-3, C-1, C-2T-W-1, T-W-2, T-W-3, T-W-4, T-W-5, T-W-6, T-W-7, T-W-8, T-W-9, T-W-10M-1, M-2S-1, S-2

AK_2A_C16_W01
3,0Student posiada podstawowe informacje dotyczące formalno-prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Posiada podstawową wiedzę na temat konstrukcji i działania firmy projektowej zajmującej się projektowanie krajobrazu.

AK_2A_C16_U01
3,0Student potrafi napisać kompletny biznes-plan firmy projektowej z branży architektury krajobrazu.

AK_2A_C16_K01
Student potrafi zarządzać firmą projektową w branży architektury krajobrazu.
3,0Student zna podstawowe zasady dotyczące formalno-prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Student posiada również kompetencje w zakresie profesjonalnej obsługi klientów oraz zarządzania zespołem projektowym.

1. H. Godlewska-Majkowska, Przedsiębiorczość. Jak założyć i prowadzić własną firmę?, SGH w Warszawie, Warszawa, 2009
  2. Włodzimierz Markowski, ABC small business’u, Marcus s.c., Warszawa, 2015

T-W-1Formalno-prawne aspekty prowadzenia firmy projektowej w Polsce.1
T-W-2Sporządzanie biznes planu firmy projektowej.1
T-W-4Zarządzanie ludźmi i tworzenie efektywnego zespołu.1
T-W-5Narzędzia pracy w firmie projektowej z branży architektury krajobrazu.1
T-W-6Efektywna reklama i pozyskiwanie zleceń.1
T-W-7Kontakt i umowy z klientami.1
T-W-8Etapy realizacji zlecenia.1
T-W-9Współpraca z podwykonawcami, dostawcami i innymi firmami.1
T-W-10Prezentacja i omówienie przykładowych biznes planów.1

A-W-1Udział studenta w wykładach10
A-W-2Udział studenta w konsultacjach10
A-W-3Opracowanie biznes-planu firmy projektowej10
Zamierzone efekty uczenia sięAK_2A_C16_W01Student posiada wiedzę teoretyczną w zakresie problematyki prowadzenia firmy projektowej.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAK_2A_W13ma pogłębioną znajomość procedur związanych z procesem projektowym i realizacją obiektów architektury krajobrazu, a także prowadzeniem działalności gospodarczej w obszarze projektowania krajobrazu
Cel przedmiotuC-4Zapoznanie studenta z aktualnymi aspektami prawno-administracyjnymi prowadzenia działalności gospodarczej.
C-3Student jest w stanie samodzielnie napisać biznes-plan firmy projektowej.
Treści programoweT-W-1Formalno-prawne aspekty prowadzenia firmy projektowej w Polsce.
M-2Dyskusja dydaktyczna
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Opracowanie i prezentacja biznes-planu firmy projektowej.
Zamierzone efekty uczenia sięAK_2A_C16_U01Student potrafi przeprowadzić analizę rynku i opracować biznes plan firmy. Jest w stanie określić potrzebne narzędzia realizacji zadań w firmie. Student zna obowiązujące w kraju normy prawno-administracyjne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Student posiada również wiedzę w zakresie podstawowych form marketingu, nawiązywania relacji z klientami, zarządzania bazą klientów oraz formami umów o realizację zleceń projektowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAK_2A_U08Umie zaplanować i wykonać pod kierunkiem opiekuna naukowego zadania badawcze oraz ekspertyzy z zakresu architektury krajobrazu, potrafi formułować i testować hipotezy związane z tymi zadaniami, używając właściwych metod, technik i narzędzi
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Uczestnictwo w zajęciach
Zamierzone efekty uczenia sięAK_2A_C16_K01Student potrafi zarządzać firmą projektową w branży architektury krajobrazu.
AK_2A_K06potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy i kreatywny w zakresie planowania i realizacji obiektów architektury krajobrazu
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Uczestnictwo w zajęciach