Wydział Elektryczny - Elektrotechnika (S1)

Sylabus przedmiotu Elektronarzędzia:

Kierunek studiów Elektrotechnika
Przedmiot Elektronarzędzia
Jednostka prowadząca Pracownia Elektrotechniki Przemysłowej
Nauczyciel odpowiedzialny Zbigniew Frąckiewicz <Zbigniew.Frackiewicz@zut.edu.pl>

projektyP7 15 2,00,44zaliczenie

W-1Podstawowa wiedza z zakresu Maszyn Elektrycznych.
W-2Podstawy Elektrotechniki.

EL_1A_C32.4_K01
EL_1A_K04C-4T-P-1, T-P-2, T-P-3, T-P-4, T-P-5, T-W-2, T-W-1, T-W-3, T-W-4M-1S-1

EL_1A_C32.4_W01
2,0Uzyskanie poniżej 50% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.
3,0Uzyskanie 50-60% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.
3,5Uzyskanie 61-70% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.
4,0Uzyskanie 71-80% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.
4,5Uzyskanie 81-90% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.
5,0Uzyskanie 91-100% punktów z pytań testowych dotyczących ocenianego efektu przedmiotowego.

EL_1A_C32.4_U01
2,0Uzyskanie poniżej 50% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
3,0Uzyskanie 50-60% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
3,5Uzyskanie 61-70% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
4,0Uzyskanie 71-80% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
4,5Uzyskanie 81-90% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
5,0Uzyskanie 91-100% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.

EL_1A_C32.4_K01
2,0Student nie potrafi określić celów społecznych ani możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
3,0Student potrafi określić podstawowe cele społeczne i możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
3,5Student potrafi dobrze określić podstawowe cele społeczne i możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
4,0Student dobrze potrafi określić cele społeczne i możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
4,5Student lepiej niż dobrze potrafi określić cele społeczne i możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
5,0Student bardzo dobrze potrafi określić podstawowe cele społeczne i możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.

1. Wiadomości Urzędu Patentowego RP., 2019

A-P-3Opracowaie prezentacji5

A-W-1Uczestnictwo w zajęciach10
A-W-2Przygotowanie do zaliczania15
Zamierzone efekty uczenia sięEL_1A_C32.4_W01Znajomość budowy, działania, konserwacji oraz norm i przepisów obsługi a także BHP elekronarzędzi. Znajomość nowych wynalazków dotyczących elektronarzędzi.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówEL_1A_W04Ma uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę w zakresie elektrotechniki, w tym szczegółową wiedzę niezbędną do zrozumienia zależności występujących w obwodach, sieciach, urządzeniach i układach elektrotechnicznych
EL_1A_W15Ma uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę w zakresie wytwarzania, akumulacji, przesyłu, dystrybucji energii elektrycznej w sieciach i systemach elektroenergetycznych
Cel przedmiotuC-1Poznanie budowy i działania elektronarzędzi
Treści programoweT-W-2Budowa elektronarzędzi
T-W-1Klasyfikacja, rodzaje i zastosowania elektronarzędzi
T-W-3Działanie elektronarzędzi
T-W-4Konserwacja elektronarzędzi Zaliczenie wykładu
Sposób ocenyS-2Ocena podsumowująca: Test
Zamierzone efekty uczenia sięEL_1A_C32.4_U01Umiejętność projektowania narzędzi elektrycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówEL_1A_U02Potrafi pracować indywidualnie i w zespole, umie oszacować czas potrzebny na realizację zleconego zadania, potrafi opracować i zrealizować harmonogram prac zapewniający dotrzymanie terminów
EL_1A_U08Potrafi posłużyć się właściwie dobranymi środowiskami programistycznymi, symulatorami oraz narzędziami komputerowo wspomaganego projektowania do symulacji, projektowania i weryfikacji elementów, urządzeń i maszyn elektrycznych, przekształtników oraz prostych instalacji elektrycznych
EL_1A_U11Potrafi zaplanować i przeprowadzić symulację oraz pomiary charakterystyk elektrycznych i mechanicznych, a także ekstrakcję podstawowych elementów charakteryzujących maszyny elektryczne, urządzenia elektryczne, przekształtniki energoelektroniczne; potrafi przedstawić otrzymane wyniki w formie liczbowej i graficznej, dokonać ich interpretacji i wyciągnąć wnioski
Cel przedmiotuC-2Poznanie obsługi i zasad konserwacji elektronarzędzi
Treści programoweT-P-1Założenia projektowe
T-P-2Normy i przepisy
T-P-3Inowacje i Wynalazki - Elektronarzędzia
T-P-4Wykonanie projektu wybranego elektronarzędzia.
T-P-5Prezentacja wykonanych projektów
Sposób ocenyS-1Ocena formująca: Ustny
3,0Uzyskanie 50-60% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
3,5Uzyskanie 61-70% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
4,0Uzyskanie 71-80% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
4,5Uzyskanie 81-90% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
5,0Uzyskanie 91-100% punktów z pytań zadawanych podczas zaliczenia projektu.
Zamierzone efekty uczenia sięEL_1A_C32.4_K01Student rozumie potrzebę znajomości przepisow BHP dotyczących używania, naprawy i konserwacji elektronarzędzi. Wie jak wykorzystywać elektronarzędzia dla dobra społeczeństwa.
Cel przedmiotuC-4Kompetencje społeczne dotyczą możliwości wykorzystania elektronarzędzi dla wygody i bezpieczeństwa człowieka.
Treści programoweT-P-1Założenia projektowe
T-P-2Normy i przepisy
T-P-3Inowacje i Wynalazki - Elektronarzędzia
T-P-4Wykonanie projektu wybranego elektronarzędzia.
T-P-5Prezentacja wykonanych projektów
T-W-2Budowa elektronarzędzi