Wydział Elektryczny - Automatyka i robotyka (S1)

Sylabus przedmiotu Język angielski 3:

Kierunek studiów Automatyka i robotyka
Przedmiot Język angielski 3
Jednostka prowadząca Studium Języków Obcych
Nauczyciel odpowiedzialny Andrzej Obstawski <Andrzej.Obstawski@zut.edu.pl>
Inni nauczyciele Teresa Bernat-Chmielarska <Teresa.Bernat-Chmielarska@zut.edu.pl>, Dorota Koc <Dorota.Koc@zut.edu.pl>, Agnieszka Makaś <Agnieszka.Makas@zut.edu.pl>, Ewa Sobczak <Ewa.Sobczak@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język angielski

lektoratLK5 60 3,01,00egzamin

W-1Matura z języka na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

lektorat
T-LK-1Zmiany w życiu człowieka: zawodowym i prywatnym. Drugi i trzeci okres warunkowy. Przysłówki.10
T-LK-2Proces rekrutacji. Praca i zatrudnienie, Społeczna specyfika zawodu inżyniera. Mowa zależna. Czasowniki wyrażające przeszłe zobowiązania i możliwość. Czasowniki wyrażające przeszły, teraźniejszy i przyszły przymus, możliwości i pozwolenie (make; let; allow).10
T-LK-3Symbole historii ogólnej w nawiązaniu do XX wieku. Wyrażenia: I wish / If only. Czasy przeszłe. Czasowniki złożone (Phrasal verbs).10
T-LK-4Wybrane słownictwo specjalistyczne z dziedziny zgodnej z kierunkiem studiów.10
T-LK-5Trening formatu egzaminu B2 (słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, pisanie listów formalnych, prowadzenie dialogów na różne tematy- argumentowanie, szukanie rozwiązań i kompromisów).20

lektorat
A-LK-1Zajęcia praktyczne.60
A-LK-2Przygotowanie się do zajęć8
A-LK-3Udział w konsultacjach2
A-LK-4Przygotowanie się do egzaminu5

M-2praca w grupach
M-3prezentacja
M-5praca z tekstem
M-6słuchanie ze zrozumieniem
M-7pisanie listów formalnych

S-1Ocena formująca: test diagnostyczny (F)
S-2Ocena formująca: test kontrolny / kolokwium (F)
S-3Ocena formująca: kartkówka (F)
S-4Ocena formująca: prezentacja (F)
S-5Ocena podsumowująca: egzamin pisemny (P)

AR_1A_A05.1_U01
AR_1A_U25C-1T-LK-1, T-LK-2, T-LK-3, T-LK-5M-2, M-4, M-1, M-7S-5, S-6, S-2
AR_1A_A05.1_U02
AR_1A_U25C-2T-LK-4M-5, M-6, M-1, M-3S-3, S-2, S-4

AR_1A_A05.1_K01
AR_1A_K01C-3T-LK-1, T-LK-2, T-LK-3, T-LK-4, T-LK-5M-2, M-4, M-1S-3, S-5, S-6, S-2

AR_1A_A05.1_U01
3,0Student potrafi w stopniu podstawowym porozumiewać się z różnymi podmiotami w formie werbalnej i pisemnej.
AR_1A_A05.1_U02
3,0Student rozumie podstawowe słownictwo specjalistyczne w swojej dziedzinie i używa je w ograniczonym zakresie.

AR_1A_A05.1_K01
3,0Student dostrzega potrzebę uczenia się i rozwijania swoich kompetencji językowych.

1. A..Clare, JJ Wilson, TOTAL ENGLISH, Pearson Longman, 2006
  2. S.Cunningham, P. Moor, CUTTING EDGE, Longman, 2007

1. S. T.Knowles, M. Mann, USE OF ENGLISH, Macmillan, 2010
  2. S. T. Knowles, M. Mann, LISTENING AND SPEAKING, Macmillan, 2010
  3. S.T. Knowles, M.Mann, READING, Macmillan, 2010
  4. S.T. Knowles, M. Mann, WRITING, Macmillan, 2010
  5. XYZ, Teksty popularno-naukowe z dziedziny studiowanego kierunku, 20

Treści programowe - lektorat

Formy aktywności - lektorat

A-LK-1Zajęcia praktyczne.60
A-LK-2Przygotowanie się do zajęć8
A-LK-3Udział w konsultacjach2
A-LK-4Przygotowanie się do egzaminu5
Zamierzone efekty uczenia sięAR_1A_A05.1_U01Student potrafi w stopniu podstawowym porozumiewać się z różnymi podmiotami w formie werbalnej i pisemnej oraz rozumie większość czytanych tekstów.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAR_1A_U25Ma umiejętności językowe w zakresie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych właściwych dla studiowanego kierunku zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 Europejskiego Systemu opisu Kształcenia Językowego.
Cel przedmiotuC-1Posługiwanie się wybranym językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego poprzez umiejętne stosowanie zasad gramatyki i słownictwa na poziomie biegłości językowej B2.
Treści programoweT-LK-1Zmiany w życiu człowieka: zawodowym i prywatnym. Drugi i trzeci okres warunkowy. Przysłówki.
Metody nauczaniaM-2praca w grupach
M-7pisanie listów formalnych
Sposób ocenyS-5Ocena podsumowująca: egzamin pisemny (P)
S-2Ocena formująca: test kontrolny / kolokwium (F)
Zamierzone efekty uczenia sięAR_1A_A05.1_U02Student rozumie podstawowe słownictwo specjalistyczne w swojej dziedzinie i używa je w ograniczonym zakresie.
Cel przedmiotuC-2Rozumienie i posługiwanie się podstawowym słownictwem specjalistycznym zgodnym z kierunkiem studiów.
Treści programoweT-LK-4Wybrane słownictwo specjalistyczne z dziedziny zgodnej z kierunkiem studiów.
Metody nauczaniaM-5praca z tekstem
M-6słuchanie ze zrozumieniem
M-3prezentacja
Sposób ocenyS-3Ocena formująca: kartkówka (F)
S-2Ocena formująca: test kontrolny / kolokwium (F)
S-4Ocena formująca: prezentacja (F)
Zamierzone efekty uczenia sięAR_1A_A05.1_K01Student dostrzega potrzebę uczenia się i rozwijania swoich kompetencji językowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówAR_1A_K01Rozumie potrzebę i zna możliwości ciągłego dokształcania się – podnoszenia kompetencji zawodowych, osobistych i społecznych.
Cel przedmiotuC-3Wyrobienie świadomości potrzeby ustawicznego i autonomicznego kształcenia się.
Metody nauczaniaM-2praca w grupach
M-1zajęcia praktyczne
Sposób ocenyS-3Ocena formująca: kartkówka (F)
S-5Ocena podsumowująca: egzamin pisemny (P)